in , ,

TOKİ 1029 Konutu Satışa Çıkardı !

Konutlar, az peşinat, düşük taksit ve uzun vadelerle alıcılarını bekliyor.

6 kentte TOKİ konutları için başvurular devam ediyor. Balıkesir, Bitlis, Bolu, Burdur, Giresun ve Kırıkkale’de 1029 konut satışa sunuldu. Konutlar az peşinat, düşük taksit ve uzun vade ile alıcılarını bekliyor. Konutlar için taksitler 180 ay ve 240 ay arasında değişiyor.

Başvuru şartları neler ?

 • Projelerden konut almak isteyenlerin, T.C. vatandaşı olması, projenin bulunduğu bölgede en az bir yıl ikamet etmesi ya da nüfusun o bölgede kayıtlı olması, (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 yıldır ikamet ediyor olması ya da il nüfusuna kayıtlı olması gereklidir).
 • TOKİ‘den konut almamış ve TOKİ kredi kampanyasından faydalanmamış olması, (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi bu şarttan muaf tutuluyor.)
 • Kendisine, eşine ya da çocuğuna ait bir gayrimenkul (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi için bu şart talep edilmiyor), (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç),
 • Projeye başvuracak kişinin başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurması, (Eşi vefat etmiş olan dul kadınlar hariç)
 • Aylık hane için en çok gelirin 6.500 TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. birçok aldıkları yardımlar dahil olmak suretiyle toplam hane halkı aylık net gelirinin en çok 6.500 TL olması gerekiyor.) İstanbul için bu tutar 7.000 TL.

Bir haneden en çok bir defa başvuru yapılabilir.

Ayrıca, yukarıdaki başvuru şartlarını karşılayanların,

 • Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerinin,
 • En az yüzde 40 Engelli Vatandaşların,
 • Emekli Vatandaşların,
 • Diğer alıcı adaylarının, başvuruları ayrı olarak 4 kategoride değerlendirilecek.

Başvuru için gereken belgeler ;

 • Başvuru sahiplerinin kimlik fotokopisi,
 • Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri, kredi kullanım durumuna göre T.C. Emekli Sandığından alacakları “Hak Sahipliği Belgesi”

Engelli vatandaşlar, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen kimlik kartının fotokopisi ya da tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık kurul raporunu (en az yüzde 40 manili olduğuna dair), Emekli vatandaşlar ise Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan Emekli Kimlik Belgesini ya da belgesi henüz çıkmadı ise emekli olduğunu gösteren belge ya da yazıyı ibraz ederek başvuruda bulunabilir.

Kura çekilişi nasıl yapılacak ?

Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerine kuraya girmeden konut sahibi olabilecek. Fakat bu kişilerin konutları da kura ile belirlenecek. Engelli vatandaşlar için de projeler dahilinde yüzde 5 oranında kontenjan ayrıldı. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer kategoriden kuraya katılım sağlayacak. Emekli vatandaşlar için ise yüzde 25 oranında kontenjan ayrıldı. Diğer başvuru sahipleri, genel programlarında olduğu gibi başvuru sayısına göre kura ile belirlenecek.

Ne düşünüyorsunuz?

250 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Satılık Özel Okulların Sayısı Artıyor !

7 İlde 10 Yeni Millet Bahçesi Açıldı