in ,

TOKİ 3 Turizm Arazisini Satışa Çıkardı

8 Bin 100 Metrekarelik Üç Arazi İhale Edilecek.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İzmir’in Menderes ilçesine bağlı Özdere’de bulunan 3 turizm arazisini satacağını, ihalenin ise 14 Ocak’ta yapılacağını duyurdu.

Açık artırma 19 Milyon 482 Bin TL’den başlayacak.

İzmir’in Menderes ilçesine bağlı Özdere Mahallesinde bulunan 3 turizm arazisi TOKİ tarafından açık artırmayla satılacak. Özdere Mahallesindeki 1099 ada 1 parsel, 1094 Ada 3 ve 4 parsellerde bulunan toplam 8 bin 100 metrekarelik üç arazi için açık artırma 19 milyon 482 bin TL’den başlayacak. Söz konusu ihale Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın İstanbul Halkalı’daki İl Müdürlüğü Ek Binası Konferans Salonu’nda yapılacak.

”Betonlaşma olsun istemiyoruz”

2018 yılına kadar bir kısmı yeşil alan olan arazilerin satılmasına tepki gösteren Özdere Çevre Derneği Başkanı Hüseyin Yetim, satışın bilerek pandemi dönemine denk getirildiğini ifade etti. Yetim, ”Biz tabi betonlaşma olsun istemiyoruz. Böyle işlere hiç kimse müdahale edemiyor, belediye bile karşı çıkmıyor. Bir de TOKİ olunca kimse itiraz etmiyor. Sanıyorum onun müşterisi bile hazırdır. Buralar halkın kullanımında olmalı. Özdere için sağlıklı bir karar değil. Bu tür yerler halkımızın kullanımına bırakılmalı” diyerek karara tepki gösterdi.

Ne düşünüyorsunuz?

172 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Türkiye Ve Azerbaycan Arasında Yeni Bir Hat Kuruluyor !

95 Dönümlük Metruk Alan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İmzasıyla Dönüşecek