in , ,

TOKİ, 3 Yeni Konut Projesi İçin İhaleye Çıkıyor

Başakşehir, Ataşehir ve Zeytinburnu Projeleri Hayata Geçiyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 3 yeni konut projesi için ihaleye çıkıyor. İhaleye çıkılan projelerin bulunduğu ilçeler Başakşehir, Ataşehir ve kentsel dönüşüm kapsamında gerçekleştirilecek olan Zeytinburnu.

Projelerin ihale sürecinden sonra birbirinden farklı teslim süreleri bulunuyor. İhaleye konu projelerde konutların yanında dükkanlar da yer alıyor.

BAŞAKŞEHİR’DE 794 KONUT

TOKİ’nin İstanbul Başakşehir’de yapacağı proje 2. etap kapsamında 794 konutu kapsıyor. Proje kapsamında 16 dükkan da yer alacak. İhale 28 Aralık tarihinde gerçekleştirilecek. Sözleşme akabinde 10 gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlanacak. Konutların teslimi ise yer tesliminden 650 gün sonra gerçekleştirilecek.

Ataşehir’de bulunan proje Şerifali Çiftliği alanında konumlandırılıyor. 513 konuttan meydana gelen projede 28 dükkan yer alacak. 18 Ocak’ta ihalesi gerçekleştirilecek projede sözleşme sonrası 10 gün içinde yer teslimi yapılacak ve akabinde ise 550 günde teslim gerçekleştirilecek.

TOKİ‘nin Zeytinburnu’nda gerçekleştireceği proje ise Telsiz Mahallesi’nde bulunuyor. Kentsel dönüşüm kapsamında bölgede 281 konut ve 97 dükkan hayata geçirilecek. Projenin ihalesi 3 Mart tarihinde gerçekleştirilecek.

İhaleleri Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (Toki) toplantı salonunda gerçekleştirilecek projeler henüz satışa açılmadı.

Ne düşünüyorsunuz?

106 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Kamu Arazileri Üzerinde Bulunan Turistik Tesislerin Borçları Ertelendi !

İki Yıl Önce Restorasyona Alınan Sinema İçin Gün Sayılıyor