in ,

TOKİ 5 İlde 1.493 Konutu Satışa Çıkardı

114 bin liradan başlayan fiyatlarla satılan konutlar için 20 yıla kadar vade imkanı bulunuyor.

Her yıl binlerce aileyi düşük peşinat, düşük taksit ve uzun vade ile konut sahibi yapan TOKİ, yeni bir fırsat sundu. Kurumun web sitesinden yapılan duyuruya göre 1.493 konut düşük taksit ve peşinat imkanı ile satışa çıkarıldı.

TOKİ’den konut sahibi olmak ve ev satın almak isteyen vatandaşların web sitesinde yayımlanan ilanlara erişerek, ilanın başvuru şartlarının incelenmesinin sonrasında açıklanan peşinatı Halkbank veya Ziraat Bankası’na yatırmaları gerekiyor. TOKİ tarafından belirlenen tarihlerde başvuru formu ve peşinat olarak yatırılan tutarın dekontu ile başvuru yapılması gerekiyor.

20 Yıl Vade İmkanı

Ödeme seçenekleri ise projeden projeye göre değişiyor. Ödeme seçenekleri arasında yüzde 12 peşinat bedeli için 180 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli için 240 ay vade, yüzde 10 peşinat bedeli için 120 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli için 180 ay vade bulunuyor. İlk taksit ödemesi ise konutun teslim edildiği aydan sonra başlıyor.

TOKİ Konut Başvurusu Nasıl Yapılır ?

TOKİ’den konut almak isteyenlerin web sitesinde yayımlanan ilanlardaki başvuru şartlarını inceledikten sonra, açıklanan peşinatı Halkbank veya Ziraat Bankası’na yatırmaları, TOKİ‘nin belirlediği tarihlerde başvuru formu ve peşinat olarak yatırılan tutarın dekontu ile başvuru yapmaları gerekiyor.

Başvuru Şartları

  • Türk vatandaşı olmak,
  • Başvuru yapılacak olan konut projesinin bulunduğu il ve ilçe sınırları içerisinde en az 1 yıldır ikamet ediyor olmak ve bu il nüfusuna kayıtlı bulunmak,
  • Daha önce TOKİ’den ev almamış olmak veya TOKİ kredisi kullanmamış olmak,
  • Konut başvurusu yapacak olan kişinin kendisine, eşine veya bakmakla yükümlü olduğu velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir taşınmaz kaydı bulunmaması,
  • Başvuruda bulunacak olan kişinin en az 25 yaşında olması,
  • Aylık toplam hane halkı geliri sınırının 2.600 lirayı aşmaması (Aynı konut içerisinde yaşayan kişilerin toplam gelirlerinin en çok 2.600 lira olması gerekiyor. İstanbul için bu sınır 3.100 lira olarak uygulanmaktadır)

Ne düşünüyorsunuz?

129 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Kaş Milli Emlak Şefliği Arsa Nitelikli Taşınmazları Satışa Sundu

İnşaat Sektörü Analizi / Nisan 2021