in , ,

TOKİ, 8 İlde Konut Satışı Yapacak !

TOKİ’den çekilişsiz kurasız yeni konut satışları…

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), çekilişsiz ve kurasız bin 365 yeni konutu satışa çıkardı. Piyasa koşullarında ev sahibi olamayan dar gelirli vatandaşları düşük peşinat ve uzun vade seçenekleri ile konut sahibi yapan TOKİ bir yandan da kuralı satışlara devam ediyor. Kuralı satışlarla beraber toplam 2 bin 770 vatandaş bekliyor. İşte söz konusu konutların vade seçenekleri ve satışa çıkarılan konutların bulunduğu il ve ilçelerin listesi…

TOKİ’den Yeni Açıklama

Yapılan açıklamaya göre, çekiliş ve kura şartı olmayan, sekiz şehirde yer alan bin 365 yeni konut satışa sunuldu. Kuralı satışlarla birlikte toplam 2 bin 770 konut için fırsatlar devam ediyor.

114 Bin TL’den Başlıyor

TOKİ’nin 8 ilde kurasız açık satış yöntemiyle bin 365 konut, altı ilde de bin 405 konut için kuralı satışlarına başvuru alınıyor.

Alt ve orta gelir grubuna hitap eden projelerde fiyatlar en düşük 114 bin lira seviyesinde. En düşük peşinat seçeneğine göre taksitler de yaklaşık 557 liradan başlıyor.

240 Aya Kadar Vade

Ödeme seçenekleri projeden projeye farklılık gösteriyor.

Seçenekler arasında yüzde 12 peşinat bedeli için 180 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli için 240 ay vade, yüzde 10 peşinat bedeli için 120 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli için 180 ay vade seçenekleri bulunuyor.

İlk taksit ödemesi ise konut teslim tarihini takip eden ay itibarıyla başlıyor.

Ne düşünüyorsunuz?

199 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

İdlib’de ‘İyilik Konutları Projesi’ Hayata Geçiyor !

Bina Yıkımını Düzenleyen Yönetmeliğin Taslağı Hazır