in , ,

TOKİ 9 İlde 1.385 Konutu Dar Ve Orta Gelirliler İçin Satışa Çıkardı

Toki hangi illerde konut satıyor ?

Türkiye’de son dönemlerde inşaat maliyetlerindeki yükseliş en çok dar ve orta gelirli aileleri zor durumda bıraktı. Artan ev fiyatları ile normal şartlarda piyasadan ev satın almak daha da zor hale geldi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından satışa çıkarılan konutlar, birikimlerini değerlendirmek ve uzun vadeli ödeme imkanları ile konut satın alıp kiradan kurtulmak isteyenlerin dikkatini çekiyor.

TOKİ tarafından dönem dönem satışa çıkarılan konutlar vatandaşlara önemli fırsatlar sunuyor. Yapılan açıklamaya göre şu anda TOKİ’nin satışa çıkardığı konutların satış süresi Haziran ayı içerisinde dolacak. Vatandaşlar Haziran ayının belirli günlerine kadar bu konutları satın alabilmek için başvuru yapabilecekler. Başvuru süresinde taleplerini iletmeyenler uzun vadeli ve ucuz ev satın alma fırsatını kaçıracaklar.

TOKİ HANGİ İLLERDE KONUT SATIYOR ?

TOKİ’nin yaptığı bilgilendirmeye göre şu anda kurum tarafından Türkiye’nin 9 farklı ilinde konut satışı devam ediyor. Buna göre satışa sunulan konutlar Kocaeli, İstanbul, Niğde, Burdur, Balıkesir, Bitlis, Bolu, Kırşehir, Kırıkkale şehirlerinde bulunuyor. TOKİ projelerinde şu anda tüm illerde toplam 1.385 konut satılıyor.

Dar ve orta gelirli vatandaşlara konut satan TOKİ’nin ödeme seçenekleri alıcıların ekonomik düzeylerine göre belirleniyor. Buna göre vatandaşlara 180 ay vade ve 240 ay vade opsiyonu sunuluyor. Bu seçenekleri kullanmak isteyen vatandaşlardan yüzde 10 ve yüzde 20 peşinat isteniyor. Peşinat ve vade seçenekleri ile konutların satış fiyatları üzerinden yapılan hesaplamalara göre aylık taksitler belirleniyor. TOKİ’den aylık 650 TL’den başlayan taksitlerle ev satın alınabiliyor.

TOKİ‘den ev satın almak isteyenler web sitesinde yayımlanan ilanları inceledikten sonra başvurularını konutların inşa edildiği illerdeki Halkbank şubelerinden yapabiliyorlar. TOKİ ve Halkbank işbirliği ile yönlendirilen vatandaşlar kolay bir şekilde ev satın alma işlemini gerçekleştirebiliyorlar.

Ne düşünüyorsunuz?

109 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Yeni Zigana Tüneli Dünyada İkinci Olacak !

Bölge’nin En Uzun Viyadüğünde Çalışmalar Devam Ediyor