in , ,

TOKİ Başkanı Ömer Bulut Canlı Yayında Önemli Açıklamalarda Bulundu

“Piyasa koşullarının çok daha altında kira öder gibi ev sahibi olma imkanı sunacağız.”

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesine devredilen Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ sosyal konut projesi ile dar gelirli vatandaşlara 81 il genelinde kira öder gibi konut sahibi olma imkanı sunulmuştu. 2019 yılında 50 bin sosyal konut projesi ile hayata geçirilen kampanyada 2020 yılında 100 bin sosyal konut projesi için talep toplanmıştı.

2021 yılında da 100 bin sosyal konut projesi yapılacağı müjdesi verilmişti. Konu ile ilgili Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ Başkanı Ömer Bulut katıldığı televizyon programının canlı yayınında önemli açıklamalar yaptı.

TOKİ BAŞKANI ÖMER BULUT : PİYASA KOŞULLARININ ÇOK DAHA ALTINDA KİRA ÖDER GİBİ EV SAHİBİ OLMA İMKANI SUNACAĞIZ !

Geride kalan 18 senelik zaman dilimi içerisinde TOKİ tarafından 1 milyon konut üretimi yapıldığını açıklayan TOKİ Başkanı Ömer Bulut, 200 milyar liralık yatırım bedeli ile 4 milyon vatandaşın konut sahibi olduğunu ifade etti. Konut projelerinin yanı sıra üniversite, cami, yurt binası ve stadyum gibi sosyal donatıları da hayata geçirdiklerini söyleyen Başkan Bulut bu süre zarfında 1 milyon konutun yanı sıra 20 bin sosyal donatı projesini de hayata geçirdiklerini ifade etti.

Bulut, “Vatandaşımızın ilgisini çeken birçok sosyal konut projemiz oldu. 2019 yılında 50 bin konut ile başlayan süreçte 2020 yılında 100 bin sosyal konut projesi için başvuru topladık. Bu süreçte vatandaşlarımıza müracaat koşulu olarak evi olmaması şartını getirdik ve 100 bin sosyal konut için büyük bir rekor kırarak 1 milyon 300 bin vatandaşımız başvuruda bulundu.

Dedik ki öyle bir konsept olsun ki artık tamamiyle yatay mimari ile proje gerçekleştirelim. Zaten konu ile ilgili Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da büyük bir hassasiyeti var. Artık biz TOKİ olarak en çok zemin + 5 kat olacak şekilde projelerimizi gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımız piyasa fiyatlarının çok daha altında, ucuz fiyatlarla, gerçek anlamda kira öder gibi konut sahibi olma imkanı sunduk” diyerek 100 bin sosyal konut projesinin devam edeceğini ifade etti.

Ne düşünüyorsunuz?

166 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Askeri Lojmanların Yerine AVM ve Rezidans Dikilecek !

Mansur Yavaş’tan Kentsel Dönüşüm Müjdesi !