in , ,

TOKİ Ekim Ayında 444 Adet Arsa Satışı Yapacak

19 ildeki 444 adet arsa yüzde 25 peşin, 60 ay vade seçenekleriyle satışa sunulacak.

Türkiye’de sosyal konut alanında 81 ilde orta ve dar gelir grubuna yönelik hayata geçirdiği dev konut projeleri ile vatandaşı konut sahibi yapan TOKİ’den yeni bir arsa satış ihalesi.

TOKİ ihalesi için geri sayım başladı. Dar gelirli vatandaşların barınma ihtiyaçlarını 81 ilde çözüme ulaştırmak için gece gündüz çalışmalar yürüten TOKİ, elinde bulunan arsaların satışı için yeni bir ihale açtığını duyurdu. TOKİ 19 ilde toplamda 444 adet arsayı açık artırmayla satışa çıkardı.

Tamamı imarlı, İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirler dışında toplam 19 ili içine alan arsa satış ihalesinin detayları da belli oldu.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) yurt genelinde sürdürdüğü sosyal konut projelerinde gece gündüz çalışmalarına devam ediyor. Diğer taraftan idareye kaynak ayırmak adına mevcut konut, iş yeri ve arsa stoklarını çekilişsiz, kurasız açık artırma yöntemi ile ihalede satışa çıkarıyor. Bu kapsamda Ekim ayında TOKİ tarafından birçok gayrimenkul satışı ihale yöntemiyle yatırımcısına ve alıcısına satılacak.

13 Ekim 2021 tarihinde düzenlenecek açık artırmada satılacak gayrimenkullere vade seçeneğiyle sahip olunabilecek. Türkiye’nin birçok ilinde yatırımcısı için son derece cazip konut alanları, ticari alanlar, akaryakıt istasyonlarından oluşan gayrimenkulleri açık arttırmada satacak.

Konu ile ilgili TOKİ tarafından yapılan resmi açıklamada, “Konut, ticaret, sanayi, turizm tesis alanı, sanayi tesisi ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsalara, yüzde 25 peşinat 60 ay vadeyle sahip olunabilecek. Muhammen bedeli 3.299.439.221-TL olan yaklaşık 2.621.379 metrekare büyüklüğündeki; Adana, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Aydın, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Giresun, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin ve Muğla’da bulunan 444 arsa, açık artırmayla satılacak.

Açık artırma, 13 Ekim 2021 Çarşamba 10.30 ve 14 Ekim 2021 Perşembe 10.30 saatlerinde iki ayrı oturum halinde yapılacak.

Oturumlar, Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile TOKİ İstanbul Hizmet Binasında gerçekleştirilecek. Ayrıca internetten de (emlakmuzayede.com.tr) teklif verilebilecek.

KDV’den Muaf Yüzde 25 Peşinat 60 Ay Vade

Alıcılar, konut, ticaret, sanayi, turizm tesis alanı, sanayi tesisi ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsalara yüzde 25 peşinat 60 ay vade ile sahip olabilecek. Ayrıca arsalar KDV’den muaf şekilde satılacak. 13 Ekim 2021 Çarşamba günü saat 10.30’da yapılacak açık artırmada Diyarbakır, Mardin, Gaziantep, İstanbul, Kocaeli, Adana, Aydın, İzmir’de bulunan arsalar, 14 Ekim 2021 Perşembe 10.30 ‘da açık artırmada ise Ankara, Konya, Ağrı, Amasya, Çorum, Elazığ, Giresun, Malatya, Manisa, Antalya, Muğla’da bulunan arsaların satışı gerçekleştirilecek. Satışa sunulan arsalar arasında Adana’da konut, Amasya’da konut-ticaret, Anakara Gölbaşı’nda konut, Antalya’da konut, turizm tesis alanı, Aydın’da otopark, küçük sanayi sitesi, Elazığ’da köy yerleşik alanları, Giresun’da ise kreş alanı bulunuyor. İzmir ve Konya’da satışa sunulacak arsalar arasında küçük sanayi sitesi alanları da bulunuyor. İzmir Bayındır’da sanayi, küçük sanayi ve konut alanları, Konya Karapınar’da ise küçük sanayi alanları, Konya Meram’da et ve süt ürünleri entegre tesis alanları KDV’den muaf şekilde satılacak. Ayrıca İstanbul Sancaktepe ve Konya Karapınar’da ise Akaryakıt istasyon alanları da satışa sunuldu.

Açık artırma, Bilkent Otel (Sakarya Salonu) Bilkent-Çankaya/ANKARA ile TOKİ İstanbul Hizmet Binası Halkalı/İSTANBUL ve www.emlakyonetim.com.tr’den internet bağlantıları ile 13/10/2021 Çarşamba – 14/10/2021 Perşembe günleri (saat 10.30 başlangıç) yapılacak.

Ne düşünüyorsunuz?

82 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Cins Tashihi Nedir ?

Evden Çıkarılan Kiracı, Taşındığı Yeni Evin Kira Farkını İsteyebilir Mi ?