in , ,

TOKİ İndirimi Bugün Başladı !

TOKİ peşin ödeme veya erken ödeme indirimi yaparak, TOKİ’den konut alan vatandaşlara yüzde 20 indirim uygulamasına bugün itibari ile başladı.

Geçtiğimiz günlerde Bakan Kurum son dakika açıklama yaparak, TOKİ borçlarının tamamını veya yüzde 25’inden fazlasını peşin ödeyeceklere yüzde 20 indirim yapılacağını duyurdu. İndirim başvurusu bugün itibari ile başladı.

SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Resmi sosyal medya hesabından açıklama yapan Çevre Bakanı Murat Kurum, önceden TOKİ’den konut alan vatandaşlara peşin ödeme indirimi uygulanacağını ifade etti. Bu kampanya ile TOKİ’ye olan borçlarını peşin olarak ödeyen vatandaşlara yüzde 20 oranında indirim uygulanacak.

Bakan Kurum Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında, “TOKİ’den ev ve iş yeri satın alan ve taksit ödemeleri devam eden vatandaşlarımızdan gelen yoğun talep üzerine, daha önce de düzenlediğimiz yüzde 20 indirim kampanyamızı bu yıl da tekrarlıyoruz. Kalan taksit sayısı 12’den fazla olan ve borcunun tamamını veya yüzde 25’inden fazlasını peşin ödeyecek hak sahiplerine yüzde 20 indirim yapıyoruz. Vatandaşlarımız kampanyamızdan 21 Nisan-28 Mayıs tarihleri arasında yararlanabilecekler. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

KAMPANYADAN FAYDALANMA ŞARTLARI

İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki ev ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat ve herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor. Kampanyadan, TOKİ tarafından satışları 2019 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksitleri en geç 2019 yılı sonu itibariyle başlamış olan ev ve iş yeri alıcıları faydalanabiliyor. Ayrıca kalan taksit sayısı 12 ve daha az olan ev ve işyeri alıcıları indirim kampanyasından faydalanamayacak. Kampanyadan yararlanmak isteyen ev ve iş yeri alıcıları Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecekler.

Ne düşünüyorsunuz?

123 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

AOÇ Bahçekapı Mevkiindeki Peyzaj Projesine İlişkin Bilirkişi Raporu

Yenilenebilir Enerjiye Finansal Destek !