in ,

TOKİ Konut Satış Listesi Aralık 2021

TOKİ’den Kurasız, Ön Şartsız, 2+1 ve 3+1 Daire Satışı …

TOKİ Başkanlığı’nın Aralık 2021 döneminde kurasız olarak satışını gerçekleştireceği konutların listesi açıklandı.

Ay başında yapılan güncellemelerin ardından TOKİ resmi sitesinden 2 şehirde konut satışı, bir şehirde de işyeri satışı olacağını duyurdu. İşte o şehirler ve güncel konut satış ilanları…

Kurasız Konut Satışları

TOKİ’nin resmi sitesinden ilan edilen duyuru kapsamında kurumun Erzurum Aşkale ve Mardin Derik TOKİ Projelerinden konut satışını yapacağını duyurdu. Erzurum’da toplam 10 konut, Mardin’de ise 58 konut satışı yapacak. Van’ın Erciş İlçesinde ise 71 işyerinden 39’unun satışı devam ediyor. Kalan işyerleri de TOKİ tarafından satılacak.

Erzurum Konut Satışları

Erzurum’da satılacak olan konutlar için başvurular başladı. Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 10 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 31 Aralık 2021 tarihine kadar açık satışa takdim edilecek.

Yukarıda bulunan tablo Erzurum’da konut almak isteyenler için sunulan imkanları gösteriyor. 118 bin TL ile 141 bin TL arasında satılacak konutlar için yüzde 10 peşinat ve 180 ay vade imkanı sunuluyor. Ödeme planına göre vatandaşlar 592 TL taksitle konut sahibi olabilirler.

Mardin Konut Satışları

Mardin’de satışı yapılacak konutlar da başvuru önceliğine göre olacak. Konutlar için başvuru yapacak vatandaşlar için TOKİ “Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 58 adet konut; kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 06 Aralık 2021 – 31 Aralık 2021 tarihleri arasında Açık Satışa takdim edilecektir.” açıklamasında bulundu.

Konutlar için yüzde 10 peşinat ödemesi yapılacak ve geri kalan borç 180 ay vade ile ödenebilecek. Ödeme planına göre Mardin’den aylık 792 TL taksit ödemesiyle konut alınabilecek.

Başvurular Nereye Yapılacak ?

Kurasız konut satışı için başvurular, konut satışı olacak projelerin bulunduğu illerdeki Ziraat Bankası şubelerine yapılacak.

Ne düşünüyorsunuz?

97 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Buçuklu Ev Nedir ?

Hangi Evler Daha Kolay Kiraya Verilir ?