in , ,

TOKİ Konya Ardıçlı Konutlarının Kura Tarihi Açıklandı !

E-Devlet ile yapılacak başvurular 1 Nisan 2021’de sona erecek !

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Konya’nın Selçuklu ilçesi Ardıçlı mahallesinde yapımı süren 1057 adet konut projesi kapsamında 170 adet konut, kura ile satışa çıkarılıyor.

TOKİ KONYA ARDIÇLI KONUT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR ?

Kura yöntemiyle satışa sunulan konutlar için başvurular 29 Mart 2021 Pazartesi günü başladı ve 2 Nisan 2021 Cuma gününe kadar devam edecek. Başvurular, Halkbank Zafer Sanayi Sitesi şubesine bizzat yapılacak.

E-Devlet ile yapılacak başvurular 1 Nisan 2021’de sona eriyor !

TOKİ Ardıçlı konut kura tarihi de belli oldu. 2+1 nitelikli 131 adet, 3+1 nitelikli 39 adet olmak suretiyle toplam 170 adet konut için bu sayıdan çok fazla başvuru olması durumunda noter huzurunda kura çekilecek. ‘Konut Alma Hakkı ve Belirleme Kurası’ 8 Nisan 2021 tarihinde yapılacak.

TOKİ ARDIÇLI KONUT BAŞVURU ÜCRETİ

Konya Selçuklu ilçesindeki konutlara başvuru bedeli 2+1 ve 3+1 konutlar için farklılık gösteriyor. Buna göre; 2+1 konutlar için 1000 TL, 3+1 konutlar için ise 2 bin TL başvuru ücreti ödenecek.

TOKİ KONYA KONUTLARI BAŞVURU ŞARTLARI

TC vatandaşı olması,

Başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması ya da il nüfusuna kayıtlı olması,

Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün ya da müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç)

Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor ancak eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

Aylık hane halkı gelirinin, en çok 6500TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. aldıkları yardımlar dahil olmak suretiyle toplam hane halkı aylık net gelirinin en çok 6500TL olması gereklidir.)

Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına sadece bir adet başvuru yapılabilecektir. Birden çok başvuru yapılması durumunda başvurular geçersiz sayılacaktır.

BAŞVURU İŞLEMLERİ, GEREKLİ BELGELER ve BAŞVURU BEDELİ İADESİ

Nüfus Cüzdanı fotokopisi,

Başvuru Formu,

Kategorisine göre yetkili banka şubelerinden 2 nüsha olarak temin edilecektir.

Banka tarafından numaralandırılarak teslim alınacak ve 1 nüsha, başvuru sahibine geri verilecektir.

Başvuru işlemleri esnasında alıcı adaylarından başvuru esnasında başvuru bedeli alınacaktır.

Başvuru Bedellerinin İade Edilmesi:

Kurada, asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar 13 Nisan 2021 tarihinden itibaren,

Kura sonucu konut satın alma hakkı kazanan yalnız sözleşme imzalamayan asil hak sahipleri müracaat bedellerini 29 Nisan 2021 tarihinden itibaren,

Yedek hak sahipleri 10 Mayıs 2021 tarihinden itibaren T. Halk Bankası AŞ yetkili şubelerinden geri alabilecektir.

Başvuru Formu ile yukarıda bulunan belgeler kusursuz olarak bankaya teslim edilecektir. Eksik evrak ibraz edenler kuraya katılma haklarını kaybedecekler.

Ne düşünüyorsunuz?

149 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Gayrimenkul Sektöründe Etkin LinkedIn Kullanımı

Sorumlu Emlak Danışmanlığı Seviye 5 Yazılı ve Sözlü Sınav Soruları