in , ,

TOKİ Taksitleri Ertelenecek Mi ?

Bu Soruya Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan Yanıt Geldi

Cumhuriyet Halk Partisi’nden pandemi sebebiyle ertelenecek olan ödemelere dair sunulan soru önergelerinden biri de TOKİ taksitleri için olmuştu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan CHP tarafından sunulan soru önergesine cevap geldi.

Koronavirüs salgın sürecinde partilerin verdikleri bazı soru önergeleri yer alıyordu. Bu soru önergelerinden birisi de CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un cevaplamasıyla verilen TOKİ ödemelerine dair oldu.

MURAT KURUM, TOKİ TAKSİT ÖDEMELERİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA YAPTI

CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven geçtiğimiz dönemlerde verilmiş soru önergesinde, pandemi sürecinin ekonomik olumsuz etkileri kapsamında TOKİ’ye ödenen taksitlerde bir erteleme olup olmayacağını sordu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven tarafından verilen soru önergesine cevap verdi.

Murat Kurum bu yönde bir planlama olmadığını söylediği cevabında şu ifadeleri kullandı. “Ertelenen taksit geri ödemelerinin, 2020 Temmuz ayı dönem artışı yapıldıktan sonra Temmuz-Aralık aylarına ait oluşacak geri ödeme taksitlerine ilave edilmek suretiyle 6 eşit taksit durumunda tahsil edilmesi kararı alınmış ve bu karar doğrultusunda prosedürler yürütülmüştür. Ancak, halihazırda taksit ertelemeye dair yeni bir planlama yapılmamıştır.”

CHPLİ VEKİLDEN TEPKİ GELDİ

Ali Keven, Bakan Murat Kurum’un cevabının sonrasında bir açıklamada bulundu. Vatandaşların zor durumda olduğunu vurgulayan CHP Milletvekili Keven konuşmasında “TOKİ taksitlerinin ertelenmesi konusu ile ilgili, olumsuz cevap verilmektedir. Bakan, taksit ertelemesi planlamadıklarını ifade ediyor. Gelirini kaybeden yüz binlerce insan TOKİ taksitini ödeyemeyince ne yapacaksınız ? Bu insanların evine icra yollayınca içiniz rahat edecek mi?” ifadelerini kullandı.

Ne düşünüyorsunuz?

301 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Çiftçinin 2021 Beklentileri ve Çözüm Önerileri

Kira Artış Oranı Ocak 2021