in ,

TOKİ, Uşak Karahallı Projesindeki Konutlar İçin Başvuru Almaya Başladı

19 konut, kurasız, başvuru önceliğine göre satılacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı TOKİ Başkanlığı kısa bir süre önce yayımladığı duyuru ile Uşak’ta konut satışı yapacağını ilan etmişti. TOKİ, Uşak Karahallı Projesinde bulunan konutlar için bugün başvuru almaya başladı.

TOKİ “Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 19 adet konut; kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 17 Mart 2021 – 30 Haziran 2021 tarihleri arasında Açık Satışa takdim edilecektir.” açıklamasında bulunmuştu.

TOKİ, KONUTLAR İÇİN BAŞVURU ALMAYA BAŞLADI !

TOKİ Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuru kapsamında 1 adet 2+1 konut satışı yapılacak. Satışı yapılacak 3+1 daire sayısı ise 19 olarak ilan edildi. Konutlara dair tüm detayları açıklayan TOKİ Başkanlığı şu özellikleri paylaştı.

2+1 Daire

Satışı yapılacak olan 2+1 daireler brüt 76 metrekare büyüklüğünde. Konutun net büyüklüğü ise 59 metrekare. 120 bin 966 TL’ye satılacak konut için iki ayrı ödeme planı bulunuyor. Yüzde 12 ve yüzde 20 peşinat ödemesi yapılabilecek konut, aylık 403 TL ya da 591 TL taksitle alınabilecek.

3+1 Daireler

3+1 daireler standart ölçülerde… Konutlar, brüt 111 metrekare olup net 89 metrekare büyüklükteler. Konutlar için belirlenen en uygun fiyat 175 bin TL olurken en pahalı 3+1 daire 217 bin TL’ye satılacak. Fiyat farkı konutların bulundukları konum ile ilgili. Satışı yapılacak olan konutlar için kurum, yüzde 10 ve yüzde 20 oranında peşinat ödemesi belirledi. 120 ay ve 180 ay vade ile ödenecek konutlar için en düşük taksit tutarı 780 TL’den başlıyor.

SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK ?

TOKİ konut alımlarının nasıl yapılacağına dair “Konut seçimini yapan alıcılar peşinat bedeli için 120 ay vade, peşinat bedeli için 180 ay vade alternatifleri kapsamında peşinatlarını ilgili banka şubelerine yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalayacaklardır.” açıklamasında bulundu.

BAŞVURU ÖNCELİĞİNE DİKKAT

TOKİ’nin kurasız konut satışlarında en önemli ayrıntılardan birisi de başvuru önceliği. Kurum satışları kura olmadan direkt olarak yapıyor. İlk başvuruda bulunan vatandaşlar satışa çıkarılan konutlardan dilediklerini alabiliyorlar. Daha sonra kalanlar ise henüz satılmayan konutlardan tercihte bulunuyor.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK ?

Uşak ili Karahallı İlçesinde bulunan TOKİ projesine başvuruda bulunacak olanlar, başvurularını sadece Ziraat Bankası AŞ. Temerküz Şubesi üzerinden yapacaklar. TOKİ Başkanlığı resmi sitesinden konut satışlarına dair tüm detayları paylaştı. Satış kılavuzuna, kurumun internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

160 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Çeşme’de Ticaret, Turizm, Konut İmarlı 88 Arsa Satışa Çıkarıldı

SGK’ya Ait 17 Gayrimenkul Satışa Çıkarıldı