in ,

TOKİ’den 240 Ay Vade Ve 450 TL Taksitle Satılık Konutlar

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), uygun maliyetler ve düşük taksitlerle konut satışlarına devam ediyor.

Türkiye’de dar gelirli vatandaşlara özel konut üretimi yapan TOKİ, uygun maliyetler ve düşük taksitlerle konut satışlarına devam ediyor.

TOKİ’DEN EV SATIN ALMANIN AVANTAJI NEDİR ?

TOKİ, Türkiye’nin 81 ilinde de konut üretimi yapıyor. Konut projelerine başlayan TOKİ bu projelerde bulunan konutları genelde dar gelirli vatandaşlara satıyor. Bunun için de kar amacı güdülmüyor ve maliyetine satışlar gerçekleşiyor. Böylelikle dar gelirli aileler de ev satın alma hayallerini gerçeğe dönüştürebiliyorlar.

TOKİ’den konut satın almanın büyük avantajları bulunuyor. Öncelikle konutların satış fiyatları piyasa şartlarına göre değerlendirildiğinde neredeyse yarı fiyata denk geliyor. Ayrıca vatandaşlara ödeme kolaylığı da sağlanıyor. Vatandaşların büyük peşinatlar ödemelerine gerek kalmıyor. 15 Bin TL ile 20 Bin TL bandında bir peşinat ödemesi ile TOKİ’den konut satın alınabiliyor.

TOKİ projeye ve konut satışı yapılan vatandaşların ekonomik durumlarına göre 120 ay vade, 180 ay vade ve 240 ay vade gibi imkanlarla konut satışı gerçekleştiriyor. Öyle ki 400 TL – 500 TL’den başlayan taksitlerle dahi TOKİ’den konut sahibi olabilmek mümkün. Üstelik bu taksit ödemeleri de konut tesliminden sonra başlıyor. Kira ödemekten kurtulanlar, kira yerine TOKİ’ye taksit ödeyerek ev sahibi oluyorlar.

TOKİ KONUT SATIŞ İLANLARI

TOKİ’nin güncel konut satış ilanları bu avantajlar sebebiyle büyük bir talep görüyor. Bundan dolayı da bu ilanlar ayrıntılı bir şekilde araştırılıyor. TOKİ tarafından yapılan son bilgilendirmeye göre Yozgat ve Konya’da iki ayrı projede konutlar uygun şartlarla satışa çıkarıldı. TOKİ’den konut satın almak isteyen vatandaşlar bu projelerden düşük maliyetlerle hayallerine kavuşabiliyorlar.

TOKİ YOZGAT KONUT SATIŞI

TOKİ tarafından Yozgat Merkez’de yapılan projede 2+1 konutlar satışa çıkarıldı. Yapılan bilgilendirmeye göre bu konutlar 139 Bin TL ile 282 Bin TL arasında fiyatlarla satışa çıkarıldı. Bu konutlardan satın almak isteyenler 27 Bin TL peşin ödeme yaparak 240 ay vade imkanı ile ayda 463 TL taksitle konut sahibi olabiliyorlar. Ayrıca diğer vade ve taksit seçenekleri de bulunuyor.

TOKİ KONYA KONUT SATIŞI

TOKİ tarafından Konya’nın Karapınar ilçesinde de 2+1 konut satışı yapılıyor. Bu konutların fiyatlarının ise en az 138 Bin TL ve en fazla 164 Bin TL olduğu açıklandı. Burada da TOKİ’nin taksit imkanı yer alıyor. Buna göre 27 Bin TL peşin ödeme yapan vatandaşlar 240 ay vade fırsatı ile ayda 460 TL taksit ödemesiyle konut sahibi oluyorlar.

Ne düşünüyorsunuz?

230 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

İMKON Başkanı Tellioğlu’ndan Boykot Açıklaması

Olası Deprem Sonrasında Tsunami Riski Taşıyan İlçeler