in ,

TOKİ’den 34 Şehirde Konut Ve 26 Şehirde İş Yeri Satışı

Ekim ayında gerçekleştirilecek satışlar için müracaatlar başladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı aylık konut satış ilanı yayımladı. Kurum, Türkiye’nin dört bir yanında bulunan projelerden kura ile konut satışı yapacağını ilan etti. Konut satışlarının yanı sıra bunun dışında özel ödeme seçenekleri ile işyeri satışları da olacak. TOKİ’den konut yada işyeri almak isteyenler için ilan detayları haberimizde.

TOKİ 34 Şehirde Konut Satışı Yapacak

Konut satışları için yapılan açıklamada hangi şehirlerde hangi ödeme planları ile konut satışları olacağı bildirildi. Kurum tarafından ilan edilen duyuruda konut satışları için 144 adet dairenin satılık listesinde olduğu bildirildi. Yine ilanlara göre konut satışları 34 şehirde yapılacak.

34 Şehrin Listesi

Amasya, Ankara, Balıkesir, Batman, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Erzincan, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Karabük, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Malatya, Manisa, Niğde, Ordu, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Uşak, Yozgat.

Konutlar İçin İlan Edilen Ödeme Planları

TOKİ’de 2+1 yada 3+1 daire almak isteyenler için ilan ödeme planları, diğer konut satışları gibi bir miktar peşinat ödenmesi ve geri kalan tutar ise uzun vadeli ödeme şeklinde olacak.

TOKİ yüzde 25 peşinat ve 120 ay vade ile yukarıda bulunan tüm illerde konut satışı yapacak.

TOKİ, yukarıda bulunan listenin dışında yüzde 40 peşinat ve 120 ay vade ile Ankara Gölbaşı’nda ve yüzde 50 peşinat ve 120 ay vade ile İstanbul GaziOsmanpaşa’da konut satışı yapacak.

İlan edilen konutlar açık artırma usulü ile satılacaklar. TOKİ tarafından yapılan açıklamada açık artırmaya online olarak katılımın mümkün oluğu, salon katılımlarının Ankara’daki Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ve İstanbul’daki TOKİ İstanbul Hizmet Binası Konferans Salonu Halkalı adreslerinde gerçekleştirildiği bildirildi.

6 Ekim ile 7 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek ihale işlemleri öncesinde başvuru yapılması gerekiyor. Başvuru işlemleri kuruma yapılacak olup başvuruların tamamlanması için T. Halk Bankası A.Ş ve T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’nin tüm şubelerinden konutlar için teminat yatırılabilecek.

Ne düşünüyorsunuz?

104 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Ev Kiralarken Ya Da Satın Alırken Dikkat !

TOKİ’nin İkinci İndirim Kampanyası Bugün Başladı !