in ,

TOKİ’den 490 TL Taksitle Konut Satışı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) piyasanın yarı fiyatına konut satışları yapmaya devam ediyor.

Türkiye’nin farklı illerinde bulunan konut projelerinden ev satışları gerçekleştiren TOKİ, dar gelirli vatandaşlara herhangi bir yerde bulamayacakları bir imkanı sunuyor. Piyasaya fiyatlarına meydan okuyan TOKİ yaklaşık yarı fiyata konut satışı yapıyor.

TOKİ uygun maliyetle inşa ettiği konutları uygun maliyetlerle satıyor. İnşaat maliyetlerinin zirveye çıktığı bir dönemde TOKİ düşük fiyatlarla dar gelirli aileleri ev sahibi yapıyor. Kira ödemekten ailelerinin geçimlerini sağlamaya fırsat bulamayan dar gelirli vatandaşlar bu yolla ekonomik olarak bir rahatlama yaşıyorlar. Üstelik kiraya ödeyecekleri tutarlardan daha düşük taksitlerle ev sahibi oluyorlar.

PEŞİNATSIZ, KONUT KREDİSİZ EV SAHİBİ OLMA İMKANI

TOKİ tarafından uygulanan sistem gereği konut satın almak isteyenlerden, yüksek peşinatlar talep edilmiyor. Vatandaşlar yüzde 10, yüzde 12, yüzde 15, yüzde 20 gibi peşinat ödemeleri yapıp geri kalan kısmı konut kredisi kullanmadan vadelendirebiliyorlar. Bankalarla değil TOKİ ile muhatap olan kişiler kolay finansal şartlar eşliğinde konut sahibi olabiliyorlar. TOKİ tarafından vatandaşlara 120 ay, 180 ay ve 240 ay gibi vade seçenekleri de sunuluyor. Üstelik konutların teslimi yapılmadan da taksit ödemeleri yapılması istenmiyor.

TOKİ KONUT SATIŞ İLANLARI

TOKİ tarafından yayımlanan ilanlar ile hangi illerde konut satışı yapıldığı açıklandı. Yaklaşık 20 adet ilde konut satışı için başvurular alınmaya devam ediliyor. Bu konutların hangi şartlarda satılacağı ve fiyatları ile ilgili TOKİ tarafından gereken bilgiler yayımlanan ilanlarla duyuruldu. İşte en dikkat çeken konut satış ilanları ve maliyetleri…

180 AY VADE, 880 TL TAKSİTLE KONUT SATIŞI !

TOKİ tarafından yayımlanan konut satış ilanına göre Aksaray’ın Ağaçören ilçesinde yapılan konut projesinde 2+1 konutlar satışa çıkarıldı. Bu konutların fiyatlarının 176 Bin TL’den başlayıp 212 Bin TL’ye kadar çıktığı ifade edildi. Yüzde 10 peşinat ödemesi yapan vatandaşlara 180 ay vade imkanı verilirken taksitlerin de 880 TL’den başladığı açıklandı.AYDA 490 TL TAKSİTLE 2+1 EV SATIŞI

TOKİ‘nin aktif konut satışı yaptığı illerden birisi de Erzincan olduğu bildirildi. Erzincan’ın Kemaliye ilçesinde yapılan TOKİ projesinde 2+1 konutlar uygun fiyatlarla satışa çıkarıldı. TOKİ bu konutların fiyatlarını 148 Bin TL’den başlayıp 279 Bin TL’ye kadar çıktığını duyurdu. Vatandaşlara yüzde 12 peşinat ödenmesi halinde 180 ay, yüzde 20 peşinat ödenmesi halinde 240 ay vade imkanı verildiği açıklandı. Bu konutlardan satın almak isteyenlerin ödemeleri gereken aylık taksit tutarının 490 TL’den başladığı açıklandı.

TOKİ’nin diğer illerde yaptığı konut satışlarına dair maliyet bilgileri kurumun resmi internet sitesinde satışlar menüsünden öğrenilebilir.

Ne düşünüyorsunuz?

102 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Emlak Sektöründe Dijital Ve Geleneksel Pazarlama

Dekorasyonda Aynaların Gücü