in , ,

TOKİ’den 687 Liradan Başlayan Taksitlerle Konut Satışları

TOKİ, dar gelirli ailelerin kira öder gibi konut sahibi olmaları için yeni satış ilanları yayımlamaya devam ediyor !

TOKİ bir yandan yeni projeler için ihale ilanları yayımlamaya devam ederken bir yandan da satışı devam eden projeler için satış ilanları yayımlıyor. TOKİ, Çorum Merkez Kuruçay Mahallesi konut projesi için yeni bir satış duyurusunda bulundu.

Yayımlanan ilanlar kapsamında orta gelir grubu için 39 adet 3+1, alt gelir grubu için 232 adet 2+1 konutun müracaatları başladı. 23 Ağustos 2021 tarihinde başlayan kura çekilişleri 3 Eylül 2021 tarihinde sona erecek. Satışa sunulan konut sayısından daha fazla kişinin başvuruda bulunması durumunda ise hak sahipleri yapılacak kura çekimi ile belirlenecek.

TOKİ’DEN AYLIK 687 TL TAKSİT VE 19 BİN LİRA PEŞİNATLA EV SAHİBİ OLMA FIRSATI !

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından yayımlanan ilan kapsamında aylık en düşük 687 TL taksit ve 19 bin 149 liradan başlayan peşinatlarla konut sahibi olma imkânı sunulduğu ilan edildi. Yayımlanan ilan kapsamında satışa sunulan alt gelir grubu 2+1 konutlar için en düşük satış fiyatı 159 bin 581 TL olarak ilan edilirken en düşük konut peşinatı 19 bin 149 TL ve en düşük aylık taksit tutarı 180 ay taksitle aylık 780,17 TL olarak belirlendi.

Satışa sunulan 39 adet 3+1 konut tipinde ise en düşük konut fiyatı 206 bin 317 TL olarak belirlenirken en düşük konut peşinatı 20 bin 631 TL ve en düşük aylık taksit tutarı ise 240 ay vadeli konut tipinde aylık 687,72 TL olarak ilan edildi.

TOKİ KONUT PROJESİ İÇİN NASIL BAŞVURU YAPILIR ?

Satışa sunulan projeler toki gov tr internet sitesi üzerinden duyurulurken kurumun sosyal medya hesapları üzerinden de yayımlanıyor. Bu ilanlara başvurular ise her ilanda belirtilen Ziraat Bankası veya Halkbank şubeleri üzerinden kabul ediliyor. Örneğin TOKİ Çorum projesi için müracaatlar belirtilen tarih aralığında Halkbank Çorum şubeleri üzerinden kabul edilecek. Yine isteyen kişiler E Devlet üzerinden de TOKİ başvurusu yapabilecekler.

Ne düşünüyorsunuz?

101 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

İzmir Çiğli’de Kentsel Dönüşüm İçin Start Verildi !

Yabancı Gerçek Kişilerin Gayrimenkulden Elde Ettikleri Gelirler Nasıl Vergilendirilir ?