in , , ,

TOKİ’den Satılık Alışveriş Merkezi Ve 26 Rezidans

Gayrimenkuller açık artırma usulü ile satılacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) resmi bir ilan yayımlayarak satış duyurusu yaptı. Dar gelirliler için konut üretip satan TOKİ, bu kez de bir alışveriş merkezi ve 26 rezidans daireyi satışa sundu.

İSTANBUL’DA TOKİ’DEN SATILIK AVM

Koru Florya projesinde yapımı tamamlanan gayrimenkulleri satışa çıkararak TOKİ bu satış işlemine dair ayrıntıları da kamuoyuna duyurdu. Buna göre satışı yapılacak olan alışveriş merkezinin 5 katlı olduğu bildirildi. 2 kat otopark alanı olan alışveriş merkezinin 63.849 metrekarelik bir kapalı otoparka sahip olduğu bildirildi. 3 katlı AVM alanının büyüklüğünün de 95.579 metrekare olduğu açıklandı.

TOKİ’nin satışa çıkardığı Koru Florya projesindeki gayrimenkuller arasında 26 adet rezidans daire bulunuyor. Bu rezidansların 3+1, 4+2 ve 6+2 konutlardan oluştuğu açıklandı. Tüm bu gayrimenkuller TOKİ tarafından satışa çıkarılırken satın almak isteyenlerin ayrıntılı bilgileri proje içerisinde bulunan tanıtım ofisinden öğrenebilecekleri belirtildi.

GAYRİMENKULLERİN SATIŞ FİYATLARI

TOKİ tarafından satışa çıkarılan AVM ve rezidans konutlar için satış rakamları da açıklandı. Devasa boyutlarda olan 5 katlı AVM 851.200.000 TL + KDV ile satışa çıkarıldı. Açık Artırmaya katılacak olanlar bu rakamı esas alarak teklif verebilecekler. Satılığa çıkarılan rezidans konutlar için de başlangıç fiyatı açıklandı. Buna göre 2.665.000 TL’den başlayan fiyatlarla rezidans konutlar satılacak. Konutların büyüklüğüne göre fiyatlar değişecek.

TOKİ açık artırma ile satacağı alışveriş merkezi ve 26 adet rezidans konutun ödeme bilgileri de açıkladı. Açık artırmaya katılıp ilgili gayrimenkulleri satın almaya hak kazananlar verdikleri teklifte yazılı tutarın yüzde 20’sini peşin ödeyecekler. Kalan tutar ise 60 ay vade ile TOKİ‘ye ödenecek.

Ne düşünüyorsunuz?

152 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Batman Milli Emlak Müdürlüğü İhale İlanı Yayımladı

Batman Binatlı’da Çiftçiler Devlet Desteği Bekliyor !