in ,

TOKİ’nin İkinci İndirim Kampanyası Bugün Başladı !

Borcunu peşin ödeyip tapusunu hemen almak isteyenlere yeni fırsat !

Bugün başlayan indirim kampanyası 19 Ekim 2021 tarihine kadar devam edecek. Borcunu peşin ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yüzde 22 indirim yapılacak.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ), yoğun talep sebebiyle, borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarından gelen geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için yapılan indirim kampanyasının ikincisi de düzenlendi.

Başvurular 19 Ekim’e Kadar Sürecek

Konut ve iş yeri alıcılarına yönelik bugün başlayan kampanyadan faydalanmak isteyenler, 19 Ekim’e kadar başvuru yapabilecek.

Borcun tamamını kapatamayacak olanlar, borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasından yararlanabilecek, 19 Ekim’den sonra yapılacak borç kapatmalarında, indirim oranı uygulanmayacak.

Kampanyadan yararlanmak isteyenler konut kredisi kullanabilecek.

Geri ödeme taksitleri en geç 2020 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış konut ve iş yeri alıcılarının yararlanabileceği kampanyadan, taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan konut ve iş yeri alıcıları faydalanamayacak.

Kampanyadan yararlanmak isteyen iş yeri ve konut alıcıları, “Gayrimenkul Satış Sözleşmesini” imzaladıkları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecek.

Ne düşünüyorsunuz?

145 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

TOKİ’den 34 Şehirde Konut Ve 26 Şehirde İş Yeri Satışı

Arsa Payı Karşılığı İnşaat Sözleşmesinin Şekil Şartına Aykırı Düzenlenmesi Halinde Üçüncü Kişinin Hukuki Durumu