in ,

TOKİ’nin Yıl Sonu Ucuz Konut Satışlarına Dair Süreç Bitiyor !

Toki, yeni yıl için ilk satış duyurusunu da yayımladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ‘nin yıl sonu ucuz konut satışlarına dair süreç, birkaç gün sonra bitecek. Bunun yanısıra kurum, yeni yıl için ilk satış duyurusunu da yayımladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından konut sahibi olmak isteyenler vatandaşlar için her yıl defalarca sunulan kampanyalara yenileri ekleniyor.

TOKİ Başkanlığı’nın açık konut satış listelerinde hem yeni yıl için konut satış duyurusu, hem de yıl sonunda başvuru süreci bitecek olan satış ilanları yer alıyor.

TOKİ BAŞKANLIĞI’NIN YIL SONU AÇIK KONUT SATIŞLARI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın farklı gelir düzeylerine göre konut satışları devam ediyor. Bu konut satışlarında alt gelir grubunda bulunan vatandaşlar için 1+1, 2+1 daireler yer alıyor. Kurumun orta gelir için sunmuş olduğu konut satışlarında ise 2+1 ve 3+1 konutlar bulunuyor. Yıl sonu itibarıyla müracaat süreci bitecek olan ve halen müracaat yapılabilecek olan konut satışları ise Çorum, Kırıkkale, Denizli ve Tokat şehirlerinde yer alıyor.

Müşterilere uygun ödeme planı sunan TOKİ Başkanlığı yapılacak peşinat ödemelerini, dairenin değerinin % 12 ile % 25′ i arasında değiştiğini duyurdu. Konut Projelerinde bunun dışında uzun vadeli taksit imkanı sunan TOKİ Başkanlığı 120 ay, 180 ay ve 240 ay vade olanağı sağladığını açıkladı.

Çorum’da Bulunan TOKİ Konutları için Ödeme Planı

Kırıkkale’de Bulunan TOKİ Konutları için Ödeme Planı

Denizli’de Bulunan TOKİ Konutları için Ödeme Planı

2021’İN İLK KONUT SATIŞ KAMPANYASI DA DUYURULDU !

Yeni yıl için ilk konut satış kampanyası da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından ilan edildi. Kurum Ocak 2021 döneminden Haziran 2021 dönemine kadar Zonguldak’da bulunan konut projesinden 2+1 konut satışı yapılacağını duyurdu. Yeni yılın ilk konut satış projesi olan bu konut satışlarında müşterilere %12 peşinat ödemesi ve 180 ay vade imkanları sunuluyor.

Zonguldak Yeni Yıl Konut Satış Kampanyası Ödeme Planı

KONUT BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK ?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın satışa çıkardığı konutlar için ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz.

İlanlarda bulunan konutlara müracaat etmek isteyenler, başvurularını Ziraat Bankası ve Halkbank şubelerinden yapabilecekler. Açık konut satışlarında ön şart, kura işlemi bulunmuyor. TOKİ müşterilerine konut seçme hakkı da sunuyor.

Ne düşünüyorsunuz?

166 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Emlak Katılım Bankası 2020 Yılı Hedefine Ulaştı

Kentsel Dönüşüm Kredisinin Limiti Artıyor !