in ,

Trabzon Ganita Faroz Sahil Bandı Projesi Hayata Geçiyor

İhale, 8 Ocak’ta !

Trabzon’da Karadeniz Sahil Yolunun, merkezde kenti denizle ayırdığına dikkat çeken Başkan Murat Zorluoğlu, “Trabzon’da şöyle bir sorun var. Yol geçmiş, sahil yolu, denizle kenti ayırmış. Merkezden dışarı gittiğimizde denize doğru, yapılan binalar siteler, önlerini kendi mülkleri gibi kullanmışlar. Böyle bir temel sorun var.”

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, sahillerde yaşanan bu işgallerin önüne geçmek için harekete geçiyor. Başkan Murat Zorluoğlu, sahillerde ki işgalleri kaldıracaklarını belirtti. Zorluoğlu, “Sahiller her vatandaşın ortak malıdır. Devletin, vatandaşın sahillere ulaşımını sağlayacak tedbirleri alması gerekiyor. Burada ki devlet, Belediyelerdir. Bu kapsamda orada ki işgalleri kaldırıyoruz. Orada vatandaşların sahille buluşmasını özgürce yararlanmasının önünü açıyoruz” dedi.

Mecliste Kabul Edilen Proje, 8 Ocak Tarihinde İhale Edilecek

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık ayı toplantı gündeminde olan Ganita Faroz Sahil Bandı Projesi hakkında, Murat Zorluoğlu başkanlığında görüşmeler yapıldı. Meclis Toplantısında İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen 4 madde, Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen 2 madde hakkında görüşmeler yapıldı. Mecliste, Ganita – Faroz Sahil Bandı düzenlemesi, kentsel tasarım projesinin onaylanması ve proje doğrultusunda ruhsatının verilmesi müzakere edildi. Fen İşleri Daire Başkanı Murat Öztürk, ilk olarak proje hakkında meclis üyelerine kısa bir açıklamada bulundu.

Daire Başkanı Murat Öztürk, Meclis Üyelerini Bilgilendirdi

Konu ile ilgili konuşmaya devam eden Başkan Murat Zorluoğlu, “Ganita’dan Faroz’a kadar o alan yürüyüş yolu, denize iskelelerle balık tutma alanları, bisiklet yolu, denize kadar inip yürüme alanları gibi, yine Ortahisar Belediye Başkanımızın üzerinde durduğu ışık ve su gösterisi gibi çok inovatif çalışmalar var. Çocuk oyun alanları, gençler için alan programlarıyla nitekim Trabzonlulnun yeniden sahille barışık hale gelmesine katkı yapacak projedir” dedi.

Ayrıca Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’te söz alarak Ganita – Faroz Sahil Bandı Projesi için hayırlı olsun temennisinde bulundu. Meclis, Ganita Faroz Sahil Bandı düzenlemesi kentsel dizayn projesinin onaylanması ve ruhsatının onaylanan proje doğrultusunda verilmesini oy birliği ile kabul etti. Mecliste kabul edilen porjenin 8 Ocak tarihinde ihaleye çıkacağı belirtildi.

Ne düşünüyorsunuz?

187 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Kira Gelirlerinin Beyanında Gerçek Giderler Nelerdir ?

Yaşam Tercihleri Konut Taleplerini Değiştirdi !