in ,

Tüm Mirasını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışladı!

Tüm Mirasını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne bağışladı! voorgo.com

Seyfi Dursunoğlu, 87 yaşında yoğun bakımda tutulduğu hastanede yaşamını yitirdi ve bütün mirasını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne (ÇYDD) bağışladı. Ailesi, vasiyete itiraz etmeyeceklerini dile getirerek “Aile olarak onunla çok gururluyuz ve ona saygı duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

‘Huysuz Virjin’ karakteriyle sevilen ve hafızalardan silinmeyecek izler bırakan Seyfi Dursunoğlu’nun cenaze merasimine Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel de katılım gösterdi.

ÇYDD derneğinin yönetim kurulu üyesi olan avukat Olcay Ekinci Yezdani, Seyfi Dursunoğlu’nun vasiyetinin yazılma sürecini de basın mensupları ile paylaştı. Yezdani, Seyfi Dursunoğlu’nun esas hatları ile derneğe önemli bir miktarda miras bıraktığını açıkladı.

Ailesi gurur duyuyor.

Dursunoğlu’nun avukat olan yeğeni Gizem Özköseoğlu, “Vasiyetinde ne var tam anlamıyla bilmiyoruz, biz de ailesi olarak bütün isteklerini sonuna kadar yerine getireceğiz. Ben de bir avukatım ve biz de vasiyetine karşı herhangi bir itirazda bulunmayacağız, sonuna kadar vasiyetinin arkasında ve destekçisi olacağız, bize herhangi bir şey bırakmaması bizi üzmedi, derneğe bir vasiyet yazdığını biliyorduk, dayımız doğrusunu yaptı. Ona saygı duyuyoruz ve aile olarak onunla çok gururluyuz. Kendisi çok örnek alınması gereken bir insan” ifadelerini kullandı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Dursunoğlu için Zincirlikuyu Mezarlığı’nda bir anıt mezar taşı yaptıracağını öğrendiklerini açıkladı.

Ne düşünüyorsunuz?

126 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Meydan Ardıçlı'da yabancıya dev satış! voorgo.com

Meydan Ardıçlı’da Yabancıya Dev Satış!

Konut Fiyatında Fahiş Artis Yapana Ceza voorgo

Konut Fiyatında Fahiş Artış Yapana Ceza !