in ,

Dev Şehir İçin Türk Firmalarına Yatırım Çağrısı !

Pakistan’ın başkenti İslamabad’da inşası süren konut ve yaşam alanları projesi için görüşmelerde bulunmak üzere Türkiye’ye gelen yetkililer, Türk firmalarına yatırım çağrısı yaptı.

Pakistan’ın başkenti İslamabad’da konut ve yaşam alanları projesi için görüşmelerde bulunmak üzere Türkiye’ ye gelen yetkililer, Türk firmalarına yatırım çağrısı yaptı.”Blue World City” projesinin üst yöneticisi Saad Nazır, iş geliştirme danışmanı Kamal Asaaf ve proje direktörü Arshad Awan , İstanbul’ da görüşmelerini tamamlayarak Kütahya’nın Tavşanlı ilçesine geçti.Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odasının daveti üzerine geldikleri ilçede Oda Başkanı Davut Efe ve Dış İlişkiler Müdürü Hasan Hüseyin Çakmak ile görüşen yetkililer, 2017 yılında başlattıkları projeyi 2022′ de bitirmeyi hedeflediklerini bildirdiler. Saad Nazır, Türkiye’ de çok iyi karşılandıklarını belirterek iş birliklerinin geliştirilmesi yönünde olumlu gelişmeler beklediklerini ifade etti. Çalışmaları kapsamında büyük bir cami inşa edeceklerini dile getiren Nazır, “Türk-İslam mimarisinin en güzel örneği olan Sultan Ahmet Camisi’ nin aynısını bu şehrimizde inşa edeceğiz. Türkiye-Pakistan dostluğunun sembolü olacağını düşündüğümüz Sultan Ahmet Camisi’ ni incelemek için Türkiye’ ye geldik. dedi.

Engin Altan Düzyatan projenin tanıtım elçisi oldu.

Nazır, ülkesinde de yayınlanan “Diriliş Ertuğrul” dizisinde Ertuğrul Gazi’ yi canlandıran oyuncu Engin Altan Düzyatan ile projenin tanıtım elçisi olması amacıyla anlaşma yaptıklarını söyledi. “Bizler Pakistanlı Müslüman kardeşleriniz olarak sizleri davet etmek için geldik. Ciddi bir yatırımımız var. Çok ciddi ve büyük bir yatırım. Biz buraya üniversiteleri, okulları, hastaneleri, alışveriş merkezlerini, marketleri, bekliyoruz. 5 milyon metrekarelik Blue World City’ de tüm ürünlerin Türkiye’ den olmasını, Türk markalar olmasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Hasan Hüseyin Çakmak ise Tavşanlı, Doengelç ve Emet ilçelerinde üyelerinin iç ve dış ticaretinin geliştirilmesi, yatırımcılara bölgenin tanıtımı ile ilgili çalışmalarını sürdürdüklerini anlattı. İrtibatlı oldukları Kamal Asaaf’ a Tavşanlı’ yı da uygulamalarına dahil etmeleri için yaptıkları davet üzerine bu ziyaretin gerçekleştiğini aktardı. Saad Nazır Bey, bu şehir projesi dışında Pakistan-Türk ortaklıklarının gelişmesine de önem verdiklerini ifade etti. Tekliflere açık olduklarını belirtti. ”Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası olarak elimizden geldiğince onları ağırlamaya çalıştık.” ifadelerini kullandı.

Ne düşünüyorsunuz?

109 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne 20 Milyon Liralık Destek !

Kanal İstanbul Güzergahında 1.4 Milyarlık Arazi Aldı