in

Türk Müteahhitler Libya’da

Türk müteahhitlerin Libya’da yaşamış oldukları problemlerin çözümü için hayati önem taşıyan görüşmeler tamamlandı..

Türk Müteahhitler Libya'da voorgo.com

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan Türkiye ile Libya arasında beklenen imzaların atıldığını duyurdu. Libya’da yaşanan olaylar akabinde yarım kalan projelerin tamamlanması ve ortaya çıkan problemlerin çözümü için hayati önem taşıyan heyetler arası görüşmeler tamamlanarak beklenen anlaşma sağlandı. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Libya Planlama Bakanı Taher Jehaimi arasında imzalar atıldı.

Türk müteahhitler kaldıkları yerden devam edecek !

Atılan imzalar akabinde açıklama yapan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan “Geçmişte yarıda kalan proje ve alacak problemlerinin çözümü ve gelecekte yeni projelerin ve yatırımların gerçekleştirilmesi için çok kapsamlı bir çalışma yaptık. Bu hususta geleceğe yönelik çok olumlu bir adım atmanın memnuniyeti içerisindeyiz.

”Bugün Türkiye ile Libya arasındaki ekonomik ve ticari ilişkiler açısından oldukça önemli bir belgeye imza atmış bulunuyoruz. İmzaladığımız belge firmalarımız ve Libyalı işveren idareler arasında inşa edilecek ikili görüşmelerin çözüm üretecek şekilde sonuç vermesi için yol gösterici bir rehber belge olma niteliğindedir” sözleri ile atılan imzaların önemine değindi. Türk müteahihtlerin bölgedeki proje hacminin 28,6 milyar dolara yükseldiğini belirten Pekcan atılan imzalar ile birlikte problemleri çözerek bu rakamı daha da arttıracaklarını ifade etti.

Türk müteahhitler ilk olarak Libya ile yurt dışına çıkış yapmıştı.

Atılan imzaları değerlendiren Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün ise Türk müteahhitlerin ilk yurtdışı tecrübesini Libya ile yaşadığını hatırlatarak iç karışıklıklar sebebi ile sekteye uğrayan yatırım şokuna rağmen yüzde 7,2 oranındaki toplam pay ile Libya’nın halen Türk müteahhitlerin en fazla iş yapmış oldukları ülkeler arasında ilk 3 içerisinde yer aldığını ifade etti.

 

Ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Ev Sahiplerini İlgilendiren Yeni Emsal Karar.. voorgo.com

Ev Sahiplerini İlgilendiren Yeni Emsal Karar.

TOKİ' nin İşyeri Açık Artırma İhalesi voorgo.com

TOKİ’ nin İşyeri Açık Artırma İhalesi