in ,

Türk Müteahhitler Takipte

Türk müteahhitler, Ortadoğu ve Afrika’da açıklanan 5.2 trilyon dolarlık projeleri takibe aldı.

2020 yılında yurt dışında 20 milyar dolarlık yeni iş hedefleyen Türk müteahhitlik firmaları Ortadoğu ve Afrika’da açıklanan toplam 5.2 trilyon dolarlık projeleri radarına aldı.

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) ve Middle East Economic Digest (MEED) işbirliği ile hazırlanan ‘Körfez, Orta Doğu ve Afrika Ülkelerine Genel Bakış ve Bölge Potansiyelinin Değerlendirilmesi’ başlıklı video konferansında yapılan sunuda Ortadoğu ve Afrika bölgesinde Katar’a uygulanan ambargonun da kalkması ile istikrarın yeniden tesis edildiğine işaret edilerek bölgede yapılması planlanan projelerin Türk müteahhitler için üstünlük olacağı belirtildi.

Türkiye’ye yönelik oluşturulan olumsuz algı sebebiyle Körfez ülkelerinde Türk müteahhitlerin 3 milyar dolarlık iş kaybı yaşadığını hatırlatan TMB Bakanı Mithat Yenigün; “Diplomatik sorunlarda iyileşme ve finansman imkanlarında gelişme durumunda Ortadoğu ve Afrika’da en önemli 5.2 trilyon dolarlık pazardan büyük pay alabiliriz. Bu pazarlar, bizim yurtdışında istihdam ettiğimiz Türk işgücü sayısını da üç kat artırarak 100 bine çıkarma hedefimizi gerçekleştirmemizi sağlayacaktır.” dedi.

Ne düşünüyorsunuz?

157 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Murat Kurum Ankara’da Gençlerle Bir Araya Geldi

Hazine’den Yatırımcılara Destek !