in , ,

Türkiye’de En Çok Konut Aranan İlçeler

Türkiye’de en fazla konut satılan şehirler sıralamasında birinciliği Ankara ve İstanbul paylaştı.

Yatırım yapmak ve yeni bir konut almak isteyen kişiler için konut amortisman süresi büyük önem taşırken bu verinin en önemli göstergesi ise en fazla satılık ve kiralık konut aranan ilçeler olarak öne çıkıyor.

Türkiye genelinde satılan ve kiralanan konutların toplam talep süresi üzerinden hesaplanan rakamlara göre Türkiye’de en fazla satılık ve kiralık konut aranan ilçeler sıralandı. Türkiye’de en çok konut satılan şehirler sıralamasında birinciliği Ankara ve İstanbul paylaştı.

TÜRKİYE’DE EN ÇOK SATILIK KONUT ARANAN İLÇELER

Açıklanan verilere göre Türkiye’de en fazla satılık konut aranan ilçe İstanbul’un Beylikdüzü ilçesi ve Ankara’nın Etimesgut ilçesi oldu. Etimesgut ilçesinin Bağlıca Mahallesi aramalarda öne çıkarken Beylikdüzü ilçesine bağlı olan Cumhuriyet semti ise en fazla satılık konut aranan semtler listesinde ilk sıralarda yer almayı başardı.

Bu ilçelerimizi Balıkesir Edremit ilçesi Akçay semti, Ankara Çankaya Alacaatlı semti ve Muğla Bodrum Güvercinlik semti takip etti. Yayımlanan listeye Ankara ve İstanbul damga vururken yine denize ve sahillere kıyısı olan ilçeler de listede ilk 50 arasında sıklıkla yer aldı.

TÜRKİYE’DE EN ÇOK KİRALIK KONUT ARANAN İLÇELER

Kiralık konut arayışı yönünden yapılan incelemede ise en çok kiralık konut aranan semtler öğrenci yoğunluğu ile dikkat çeken Ankara’nın Çankaya ilçesine bağlı olan Emek semti ve Ankara Çankaya Bahçelievler Mahallesi olarak öne çıkarken İstanbul Kadıköy Caferağa Mahallesi, Ankara Çankaya Yukarı Bahçelievler ve İstanbul Bahçelievler bölgeleri yine ilk sıralarda bulunan diğer tanınmış ilçeler olarak öne çıkıyor.

Ne düşünüyorsunuz?

100 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Bayram Sonrası Normalleşme Nasıl Olacak ?

Arsa ve Arazi Fiyatlarında Lider Artış Gösteren Şehirler