in

Türkiye’deki Mal Varlıkları Hukuk Dışı Yollarla Araştırılıyor !

Avrupalı Türklerin bilgilerine nasıl ulaşılıyor ? Sosyal Güvenlik Uzmanından önemli tavsiyeler…

Sosyal Güvenlik Uzmanı Erhan Nacar, Hollanda ve Belçika’nın, ülkelerinde yaşayan Türkiye kökenlilerin Türkiye’deki mal varlıklarını araştırmak için hukuk dışı yollara başvurduğunu ifade etti.

Türkiye’de özel şirketlerle anlaşan iki Avrupa Birliği (AB) üyesi devletin resmi olmayan belgelerle sosyal konutlarda yaşayan Türkiye kökenlileri evlerinden çıkarmak istediğini söyleyen Nacar, bu şirketleri de ‘hainlikle’ suçladı.

“Türkiye’deki özel şirketler gayri resmi araştırma yapıyor. Bu yolla elde ettikleri gayri resmi bilgi ve belgeleri de ‘araştırma masrafı’ adı altında Hollanda ve Belçika hükümetine 2 bin 976 euro karşılığında satıyor. Şimdiye kadar yaklaşık 800 kişinin bilgilerine ulaşıldı. Bu vatandaşlarımız da yaşadıkları sosyal konutlardan çıkarılmak isteniyor. Türkiye Cumhuriyeti resmi kurumlarından alınmayan ve bazı değerlendirme uzmanlarının sunmuş oldukları bu evrakların hiçbir geçerliliği yok.

Konu ile ilgili Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduk, Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) da müracaat edip bu bilgilerin nasıl elde edildiği konusu ile ilgili araştırma yapılmasını istedik. Ayrıca bu olaylar ile ilgili şahsıma iletilen yüzün üzerinde şikayet mailini de savcılığa bizzat ilettim. Avrupalı Türklerin gelirlerini, banka hesaplarını, konut, arsa, tapu bilgilerini, şirket ve ticari gelirleri gibi bilgileri Avrupa ülkelerine parayla satmak vatan hainliğidir. Bu Türkiye’yi satmaktır.”

‘HUKUK YOLUYLA SAVAŞIN’

“Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşlarımıza sesleniyorum. Hukuk dışı araştırmalardan hukuk yollarını kullanarak kurtulabilirsiniz.

Lütfen bu saydığımız beş maddeyi dikkatlice okuyun ve uygulayın !

Türkiye Cumhuriyeti’nden temin edilen mühür ve resmi imza olmayan hiçbir belge geçerli değildir.

 İlgili Avrupa belediyeleri, kurumlar ve sosyal yardım kuruluşları tarafından gayri resmi elde edilen belgelerin birer fotokopilerini alın.

 Hukuka aykırı olarak düzenlenen söz konusu raporun altında yer alan değerlendirme uzmanının adı, soyadı vb. bilgilerini alın.

Yaşamakta olduğunuz Avrupa ülkesi tarafından şahsınıza gelen çağrı mektubunu saklayınız.

Elde edilen resmi olmayan belgeler sonucunda sizlere çıkartılan hukuka aykırı elde edilmiş olan evrak ve belgeleri kabul etmeyerek, bu durumu ilgililere kesinlikle iletin.

Yukarıda belirttiğim belgelerin temininden sonra çözüm yollarının bulunması için bu belgeleri Türkiye’deki ilgili makamlara iletmelisiniz. Biz de bu durumun sonuna kadar takipçisi olacağız.”

Ne düşünüyorsunuz?

229 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Şev Nedir ? İnşaat Sektöründe Şev Ne Anlama Gelir ?

İmar Kanunu Değişiyor !