in , ,

Tuz Gölü’nün Özel Çevre Koruma Bölgesi Sınırları Değişti

İmar İle İlgili Problemler Çözüme Kavuşuyor

AKSARAY, Konya ve Ankara sınırları içinde bulunan Tuz Gölü’nün Özel Çevre Koruma Bölgesi sınırları değişti. Dünyanın en tuzlu ikinci gölü ve Türkiye’nin en büyük ikinci gölü olan Tuz Gölü’nün Özel Çevre Koruma Bölgesi sınırları, geçen yıl Kasım ayında Cumhurbaşkanı kararıyla değişti. Değişiklik, Resmi Gazetede yayımlandı. Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, koruma bölgesi sınırlarının değişmesinin imar ile ilgili problemi ortadan kaldıracağını açıkladı.

Dinçer, “Geçtiğimiz günlerde Tuz Gölü Özel Çevre Koruma Bölgesi’ne ait sınır değişikliği gerçekleşti. Bu değişiklik kentimizin imar sınırları lehine gerçekleşti. Artık o bölgede yaşayan vatandaşlarımızın imar ile ilgili problemlerinin çözüme kavuşması, o bölgeler ile ilgili imar planlamalarıyla kentimizin gelişmesi anlamanı taşıyor” dedi.

Bölge yeniden planlanacak, imar sorunu çözüme kavuşacak !

25 yıldır süren bir problemin değişiklikle giderildiğini ifade eden Dinçer, “Aksaray için aşağı yukarı 25 yıldır problem teşkil eden ve çözülmemiş süreğen problemlerinden biri olan, Özel Çevre Koruma sınır problemi, bu değişiklikle çözülmüş oldu. Bundan sonra inşallah bölgenin yeninden planlaması suretiyle kentimizde imar ve planlama anlamında bir rahatlık olacak” şeklinde konuştu.

Ne düşünüyorsunuz?

83 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Kömürhan Köprüsü Bugün Hizmete Açıldı !

Ev Alırken Veya Kiralarken Aidat Bedellerini Sormayı Unutmayın !