in

TV Radyo Kulesi Eylül’de Açılıyor !

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Küçük Çamlıca TV Radyo Kulesi’nin Eylül’de açılacağını söyledi. “İstanbul’un haberleşme altyapısı gelişecek ve görüntü kirliliği sona erecek.” dedi.

TV Radyo Kulesi Eylül'de Açılıyor voorgo.com

Bakan Karaismailoğlu, çalışmalar ile ilgili yetkililerden bilgi aldı. Fm-1,2,3,4 ve Fm-5 anten ve combiner sistemlerinde montaj ve testlerin bitirilerek, fm vericilerinden başarılı bir şekilde test yayını yapıldığını ifade etti. Bakan Karaismailoğlu “Aynı anda tüm testlerde başarı sağladık. Bu dünyada bir ilktir. İstanbul’un sembollerinden biri olan ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da takip ettiği bu projede yer aldığımız için hem de açılışı bize nasip olacağı için mutluyuz, gururluyuz. Kulemizi inşallah Eylül ayı içinde hizmete verecek biçimde çalışmalarımız son sürat devam ediyor” açıklamasında bulundu.

İSTANBUL’UN HABERLEŞME ALTYAPISINI GELİŞTİRECEĞİZ.

Adil Karaismailoğlu, Küçük Çamlıca TV Radyo Kulesi’ nde incelemeler yaptı ve yetkililerden bilgi aldı.Yatırımın her ayrıntısını, işleyişini yerinde gören Bakan Karaismailoğlu, firma yetkililerinin sunularını da dinledi.

Karaismailoğlu, İstanbul’un haberleşme altyapısını geliştireceklerine dikkat çekti. 369 metre yüksekliğine sahip kulede 600 metrekare seyir terasının, toplam 113 adet 5 Kw vericisinin olduğunu, kuleden 19 ulusal TV, 40 Ulusal radyo, 35 Yerel Radyo, 29 Bölgesel Radyo ve 1 Yerel Tv’nin yayın yapacağını sözlerine ekledi. Karaismailoğlu, yayın sistemlerinin uygulama girişlerinin, hem yedekli uydu anteni ile hem de f/o kablolar aracılığı ile alınabilecek biçimde yedeklendiğinin detayını verdi.

Kulenin montajının, mekanik sistemlerinin ve devreye alınma prosedürlerinin, yapısal peyzaj, saha içi yol ve Amfitiyatro imalatlarının, pano ve trafo montajlarının, bitirildiğinden bahseden Bakan Karaismailoğlu, Küçük Çamlıca TV Radyo Kulesinin İstanbul’da görüntü kirliliği oluşturan anten ve kulelerin tek bir noktada toplanarak çevreye de faydalı olması amacıyla yapıldığını hatırlattı.

YEŞİL ALAN KAPASİTESİ İLE DİKKAT ÇEKİYOR.

Bakan Karaismailoğlu, ara vermeden çalışmalara devam ettiklerini, yatırımın yeşil bir çevre ile iç içe olduğunu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile projedeki yeşil alan kapasitesinin de 2 katına çıkarıldığını anlattı ve erguvan, sedir, gürgen, sakız, zeytin, manolya, taflan ve ardıç olmak suretiyle 8 ayrı ağaç çeşidinin olduğu toplam 1780 ağacın projeyi çevreleyeceğini sözlerine ekledi.

RADYOLARIN TEST YAYINLARINDA BAŞARI SAĞLADIK.

İstanbul’daki tüm radyo kanallarının bu merkez üzerinden yayın yapacağını belirten Karaismailoğlu, Fm-1,2,3,4, Fm-5 anten ve combiner sistemlerinde montaj ve testlerin tamamlandığını, fm vericilerinden başarılı bir şekilde test yayını yapıldığını açıkladı. Karaismailoğlu, “Aynı anda tüm testlerde başarı sağladık. Bu dünyada bir ilktir. Ayrıca radyo kanallarının neredeyse tamamı ile sözleşmeleri imzaladık. Bütün kanallar ile de sözleşme imza süreci hızlıca tamamlanacaktır” dedi.

AÇILIŞ İÇİN HAZIRLIKLAR SON SÜRAT DEVAM EDİYOR.

Karaismailoğlu, projenin öneminin farkında olduklarından bahsetti. “Haziran ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile kuleyi ziyaret ettik. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı yatırımın çok hızlı bir şekilde hizmete alınması oldu. Biz de bu doğrultuda son sürat çalışmalara devam ediyoruz. İnşallah kuleyi Eylül ayı içerisinde hizmete açacağız. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da takip ettiği, İstanbul’un sembollerinden biri olan bu projede yer almaktan mutlu ve gururluyuz.” dedi.

Ne düşünüyorsunuz?

78 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Eviniz İçin Aydınlatma Seçmenin Püf Noktaları 3-voorgo.com

Eviniz İçin Aydınlatma Seçmenin Püf Noktaları.

Öykü Gürman Gayrimenkul Yatırımlarına Çanakkele'de Devam Ediyor-voorgo

Öykü Gürman Gayrimenkul Yatırımlarına Çanakkele’de Devam Ediyor.