in

Üç Kurum Satılık Lojman İlanı Yayımladı

Fiyatlar 60.000 TL’den başlıyor.

KAMU KONUTU SATIŞI İÇİN 3 KURUMDAN İLAN

Kamu kurumlarının kendilerine ait olan konutların satışı için yayımladıkları ilanlar arasında PTT, Kızılay ve VGM tarafından satışa çıkarılan lojmanlar yer alıyor. 3 kamu kurumunun kendilerine ait olan konutların fiyatları 60 Bin TL’den başlıyor.

İlan edilen duyurular kapsamında 3 farklı kamu kurumu tarafından ihale ile konut satışı yapılacak. Kamu kurumlarının ilanında bulunan açık konutlarla ilgilenen vatandaşlar için ilan edilen muhammen bedel listelerini aşağıda paylaştık. Söz konusu bedeller üzerinden ihaleye katılacak olanlar en yüksek teklifi vermeleri halinde konutları almaya hak kazanacaklar.

Konut satışlarında başvuru aşamasına dikkat edilmesi gerekiyor. İhalelere girebilmek adına ilk önce vatandaşların kurumların ilan ettikleri tarihlerde başvurularını yapmaları gerekiyor.

Başvuru aşamasında göz önünde bulundurulacak ilk husus başvuruların, şahsen yapılacak olması. Ayrıca başvuruda bulunacak olanlar belirlenen muhammen bedel üzerinden bir geçici teminat bedeli ödeyecekler.

Kurumlara yapılacak ödemelerin sonrasında makbuz ile birlikte kurumun talep ettiği diğer evraklar ile başvurular yapılacak. Başvuru aşamasının tamamlanmasının sonrasında ise vatandaşlar ihaleye katılacaklar. İhale sürecinde teklif sunacak olan ilgililer, almak istedikleri konuta en yüksek teklifi vermeleri halinde konut satışı için hak kazanacaklar. Daha sonra ödeme ve tapu işlemleri kurumun ilgili birimiyle birlikte tamamlanacak.

Kamu konutlarında öncelikli satış hakkı kuralı var. Eğer satışı yapılacak konutun içerisinde bir kamu personeli ikamet ediyor ise, konutu alma hakkı o personele ait olacak. Eğer kamu personeli konutu almak istemezse konut satışı herkese açık olacak. Öncelikli konut satışı hakkı olan konutların fiili durumunda “Dolu” ifadesi, herkese açık konutlar için ise “Boş” ifadesi yer alıyor.

KONUTLARIN SATIŞ FİYATLARI

İhale kapsamında 3 farklı kurum tarafından satışa çıkarılan konutlar için başvurular aşağıda bulunan muhammen bedel listesine göre yapılacak.

Kızılay Lojman Satış Listesi

PTT (Satış Yozgat İl Milli Emlak Müdürlüğü’nce Yapılacak)

VGM Lojman Satış Listesi

Ne düşünüyorsunuz?

71 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

10 Bankadan Konut Kredisi Kampanyası !

Karaca Adası Alıcısını Bekliyor