in , ,

Üçyol Buca Metrosu İhale Tarihi Açıklandı

Toplamda 8 duraktan ulaşacak Üçyol – Buca metro hattı ihalesi için beklenen tarih açıklandı.

İzmirlilere ulaşım konusu ile ilgili büyük kolaylık sağlayacak olan ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in en fazla önem verdiği projeler arasında bulunan Üçyol-Buca metro hattı projesi için son dakika açıklaması ile ihale tarihi duyuruldu.

Toplamda 8 duraktan ulaşacak ve 9.5 kilometrelik güzergahta ilerleyecek olan Üçyol – Buca metro hattı ihalesi için beklenen tarih açıklandı.

İzmirliler tarafından da yakından takip edilen ve ulaşıma açılması için gün sayılan projelerde ihale hazırlıkları başladı. Dev projede ihale sürecinin tamamlanmasının sonrasında ilk kazma vurulacak ve İzmir’in metro haritası biraz daha büyütülerek ulaşımda önemli bir adım atılmış olacak.

İZMİR BUCA ÜÇYOL METRO İHALESİ NE ZAMAN YAPILACAK, BUCA METRO HATTI NE ZAMAN BİTECEK ?

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ihale hazırlıklarına başladı. İzmir tarihinin en büyük yatırım projesi olması sebebi ile büyük önem taşıyan metro projesinde Şubat ayının 20’sine kadar uluslararası ihaleye çıkılması hedefleniyor. Son derece büyük bir maliyet ile hayata geçirilecek olan proje kapsamında Başkan Soyer’in hedefi görev dönemi bitmeden metro hattını tamamlayarak ulaşıma açmak.

İZMİR BUCA METROSU GÜZERGAHI VE DURAKLARI

Buca metrosu 9.5 kilometrelik hat üzerinde ilerleyecek ve toplam 9 duraktan oluşacak. Hat adını almış olduğu Buca Çamlıkule durağı ile seferine başlayacak. İkinci durak olarak Buca KOOP belirlenirken hat sırası ile Dokuz Eylül Tınaztepe Kampüsü, Hasanağa Bahçesi, Kasaplar Meydanı, Buca Belediyesi, Şirinyer, General Asım Gündüz, Bozyaka, Zafer Tepe duraklarını ziyaret ederek son durağı olan Üçyol durağına erişerek yolculuğunu tamamlamış olacak.

Ne düşünüyorsunuz?

293 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Nehir ve Göl Hidromorfolojik İzleme Tebliği Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Adrenalin Park 15 Yıllığına Kiraya Verilecek