in ,

Üretim, Denetim ve Eğitimde Tolerans Yok !

TMB Başkanı Mithat Yenigün, nitelikli ve eğitimli iş gücünün dayanıklı yapılar için bir zorunluluk olduğuna dikkat çekti.

Üretim, Denetim ve Eğitimde Tolerans Yok voorgo.com

Marmara Depremi’nin 21. yıl dönümü sebebiyle Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Mithat Yenigün açıklamalarda bulundu. Depremde kaybedilen binlerce yurtdaşımızın acılarının hala dinmediğini belirterek, “TMB olarak, böyle bir acının ne ülkemizde ne de dünyada bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Deprem acılarının yaşandığı ülkemizde, art arda meydana gelen son depremleri unutmadan herkesin bu husustaki sorumluluklarını bir kez daha hatırlaması gerektiğinden bahseden TMB Başkanı Yenigün, “Dünyanın en aktif deprem kuşaklarından birinde bulunan Türkiye’de sağlam yapıların önemi gün geçtikçe daha çok hissedilmektedir. Önlemler memnuniyet oluşturacak şekilde alınmakta olsa da deprem gündeminin sürekli kılınarak ihtiyaçların tamamlanması gereklidir. Deprem hazırlıklarını bu afetin ciddi tehdidi altında olan ülkemizde öncelikli gündem maddesi kılalım, gerekli çalışmaları ciddiyetle ve hızla tamamlayalım” açıklamalarında bulundu.

Üretim, denetim ve eğitimde sıfır tolerans..

Yenigün, açıklamalarını şöyle sona erdirdi: “Kayıplara, deprem değil, ihmal ve kusurlu yapılar neden oluyor. Zaman, ‘üretim, denetim ve eğitimde depreme karşı sıfır tolerans’ zamanıdır. Ülkemiz açısından deprem odaklı kentsel dönüşüm hayati önem taşımaktadır. Ancak her zaman vurguladığımız üzere; kentsel dönüşüm bina bazlı ve rant odaklı ele alınmamalı, dönüşüm bütünsel bazda bilimsel şekilde tasarlanarak uygulanmalıdır. Doğru mühendislik yaşatır. Dolayısıyla müteahhitlik ölçütlerini belirleyen yasal altyapının tamamlanması ve etkin şekilde uygulanması gerekiyor, yapı denetimleri de büyük önem taşımaktadır. Ayrıca nitelikli ve eğitimli iş gücünün dayanıklı yapılar için bir zorunluluk olduğu unutulmamalıdır.”

Ne düşünüyorsunuz?

229 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Genç Girişimcilerden Student’s Home Müjdesi voorgo.com

Genç Girişimcilerden Student’s Home Müjdesi !

Eksper Ekspertiz Raporu Nedir Raporda Neler Yer Almalı voorgo.com

Eksper, Ekspertiz Raporu Nedir ? Raporda Neler Yer Almalı ?