in

Üsküdar Belediyesi 5 Arsayı İhaleyle Satışa Çıkardı

İstanbul ili Üsküdar Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanla belediye mülkiyetinde bulunan ve üzerinde konut inşa edilebilecek 5 adet taşınmazın ihaleyle satılacağı duyuruldu.

İstanbul Üsküdar Belediye Başkanlığı ihale ile satacağı arsalara dair açıklamalarda bulundu. Satılacak olan taşınmaz niteliklerinin tarla ve arsa olduğu bildirildi. Satışa çıkarılan tüm taşınmazların üzerinde konut inşa edilebileceği ifade edildi.

Satışa çıkarılan taşınmazların yüzölçümü olarak en küçüğünün 284 m2, en büyüğünün ise 1.003 m2 olduğu ifade edildi. Ayrıca taşınmazların tamamının boş olduğu da bildirildi.

MUHAMMEN BEDELLER AÇIKLANDI !

Üsküdar Belediyesi tarafından satışa çıkarılan taşınmazlar için ilgili birimler tarafından yapılan değerlendirmede en yüksek muhammen bedel 3 milyon 276 bin 232 lira ve en düşük muhammen bedel ise 1 milyon 704 bin lira olarak açıklandı.

Üsküdar Belediyesi’nce geçici teminat bedelleri de açıklandı. İhaleye katılıp teklif vermek isteyecek gerçek ya da tüzel kişilerin ödemek zorunda oldukları geçici teminat bedellerinin en düşüğünün 52 Bin TL, en yükseğinin ise 98.300 TL olduğu bildirildi.

Üsküdar Belediyesi taşınmaz satış ihalelerine dair kapsamlı bilgilendirme yaptı. Buna göre 2886 sayılı Devlet İhale Yasasının 35. maddesinin (a) bendine göre ihalelerin tamamı kapalı teklif usulü ile yapılacak. İhaleler 12 Ağustos 2021 tarihinde yapılacak.

İhale, Üsküdar Belediyesi Encümen Salonunda yapılacak. İhaleye katılmak isteyecek olan gerçek ya da tüzel kişiler ihale şartnamesini Üsküdar Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nden 100 TL karşılığında temin edebilecekler.

Üsküdar Belediyesi tarafından yapılacak olan taşınmaz satış ihalesi kapsamında gerçek ya da tüzel kişi katılımcılar ihale tekliflerini kapalı zarf ile verecekler. Bu yöntemle verilecek ihale teklifleri ihale komisyonunca değerlendirilecek. En yüksek tekliflerin sahipleri taşınmazları satın almaya hak kazanacaklar.

Ayrıca, Üsküdar Belediyesi yayımlanan ilanda ihale komisyonunun ihaleyi yapıp yapmamakla serbest olduğunu açıkladı.

Ne düşünüyorsunuz?

131 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Özelleştirme İhalelerinin Sonuçları Resmi Gazete’de Yayımlandı

Salgın Yatırımların Geri Dönüş Sürelerini 1-2 Yıl Daha Uzattı