in ,

Vakıfbank Faiz Oranını Yüzde 1.25’e Düşürdü !

Yeşil Ev Konut Kredisi faiz oranı daha da düşük bir seviyeye indi…

Vakıfbank geçtiğimiz günlerde yeni bir konut kredi kampanyası ilan etmişti. Bankanın yeni döneme özel sunmuş olduğu Yeşil Ev Konut Kredisi faiz oranları ilk olarak yüzde 1.29 olarak açıklanmıştı. Vakıfbank bu oranları kısa süre içinde yeniledi ve daha düşük bir seviyeye indirdi.

Vakıfbank konut kredisine yönelik yeni bir kampanya ilan etti. Geçtiğimiz hafta içerisinde duyurulan kampanya kapsamında müşterilerine alacakları evin enerji sınıfına göre düşük faizli kredi sağlanacağı duyuruldu. Yeşil Ev Konut Kredisi adıyla duyurulan konut kredisi kampanyasında ise hızlıca oranlar yenilendi.

Banka ilk açıkladığı kredi faiz oranlarını çok kısa süre içerisinde yeniledi. Faiz oranlarında indirime giden Vakıfbank’ın sunmuş olduğu yeni faiz oranları ve esnek ödeme planı haberimizde.

VAKIFBANK’TAN KAMPANYALI KONUT KREDİSİ

Vakıfbank müşterilerinin konut kredisi kullanımlarında, alınacak olan konutun enerji sınıfı durumuna göre faiz oranı uygulayacak. İlan edilen oranlara göre en düşük faiz oranı A sınıfı enerji sınıfına uygulanacak. Müşterilerin alacakları konut B sınıfı enerji düzeyinde ise faiz oranı değişecek.

Bankanın resmi sitesinde kredi kampanyasına dair yapılan açıklamada,” A ve B enerji sınıfı verimli konutlar dünyamız ve geleceğimiz için değer yaratıyor. Enerji verimli konutlara özel Yeşil Konut Kredisi ile sürdürülebilir kalkınmaya destek sağlarken yüksek enerji verimliliği vasıtası ile enerji tasarrufu sağlayarak bütçe dostu konut sahibi olabilirsiniz.” bilgisi verildi.

FAİZ ORANI YÜZDE 1.29’ DAN YÜZDE 1.25’ E DÜŞÜRÜLDÜ

Vakıfbank’ın müşterilerine sağlayacağı Yeşil Konut Kredisi kampanyası ilk açıkladığında 120 ay vadeli konut kredisi faiz oranı yüzde 1.29 olarak ilan edilmişti. Banka kampanyanın duyurulmasının akabinde ise faiz oranlarını indirdi. Müşteriler, Vakıfbank’ın Yeşil Konut Kredisi ile şubat döneminin en düşük faiz oranını kullanarak konut sahibi olabilecekler. Bankanın yeni konut kredisi faiz oranı yüzde 1.25 olarak duyuruldu.

Vakıfbank’ın Yeşil Konut Kredisi kampanyasında faiz oranlarının dışında da özel imkanlar yer alıyor. Yüksek limit olanağının yanısıra esnek ödeme seçenekleri sunan banka, vatandaşlara uygun bir ödeme süreci sunuyor.

Vakıfbank konut kredisinde en uzun vade süreci 120 ay.

Müşteriler A sınıfı enerji kimlik belgesi olan konutlar için yüzde 1.25, B sınıfı enerji kimlik belgesi bulunan konutlar için ise yüzde 1.32 faizle ödeme yapacaklar.

Vakıfbank müşterilerine eşit taksitli, eşit anaparalı, artan taksitli ve azalan taksitli alternatif planlar sunuyor.

100 BİN TL KREDİNİN ÖRNEK ÖDEME PLANI

Yeşil Konut Kredisi ile 120 ay vadeli 100.000 TL kredinin ödeme planı şöyle;

Yüksek Limitle Kredi Olanağı

Vakıfbank’ın konut kredisi kampanyasında müşteriler alacakları evin yüzde 90’ına kadar kredi kullanabilecekler. A sınıfı enerji kimlik belgesi olan konutlar için banka yüzde 90 oran sağlıyor. Eğer evin enerji kimlik belgesi B sınıfı ise müşteriler 500 bin TL’ye kadar olan evin değerinin yüzde 90’ı, daha pahalı evler için yüzde 85 oranında kredi kullanabilecekler.

Ne düşünüyorsunuz?

206 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Niğde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Taşınmaz İhale İlanı Yayımladı

İhaleyi Ankara Büyükşehir Belediyesi Kazandı