in , ,

Van Sıhke Caddesi Yenileniyor !

Van Büyükşehir Belediyesi, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Sıhke Caddesi’ni yenileyecek.

Van Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in talimatıyla geçen yıl başlatılan kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmaları bu yıl da devam edecek.

Bu kapsamda Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığınca projesi hazırlanan 1,6 kilometrelik Sıhke Caddesi, prestij cadde kapsamına alındı. Kentin Osmanlı dönemi caddelerinden biri olan ve 1915 öncesi döneminin önemli kurumları, ticarethaneleri, varlıklı ailelerin evleri, bağ ve bahçelerini içeriğinde barındıran cadde, tarihi yapısına uygun şekilde dönüştürülecek.

Fen İşleri Daire Başkanlığınca hayata geçirilecek ve ihale aşaması tamamlanan proje Beşyol Kavşağı ile Semaver Kavşağı arasındaki yaklaşık 1.6 kilometrelik alanda uygulanacak. Asfalt, yaya yolu, bisiklet yolu, orta refüj, yağmur suyu drenaj hattı, dekoratif aydınlatmalar ve engelli yürüme bandının yapılacağı caddede elektrik hatları da yer altına alınacak. Proje kapsamında cadde boyunca yol kenarına kestane ve akçaağaç, orta refüje ise mazı ağaçları dikilecek.

Ne düşünüyorsunuz?

112 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Ataşman Nedir ? Nasıl Alınır ?

Site Bahçesi Yasağı !