in , ,

Vatandaşın Kanal İstanbul Projesine Olan Desteği Azaldı !

Kanal İstanbul Anket Sonuçları…

İstanbul Ekonomi Araştırma tarafından 12 ilde yapılan Kanal İstanbul yapılsın mı, yapılmasın mı anket sonuçları açıklandı. Kanal İstanbul’u destekleyenler ve karşı çıkanlar için yeni oranlar belli oldu.

Türkiye’nin mega projesi Kanal İstanbul projesi ile ilgili büyük bir merakla beklenen anket sonuçları açıklandı. Son dönemde gerek iktidar gerekse de muhalefet cephesinden yapılan açıklamalarla Türkiye’nin en fazla konuşulan gündem maddeleri arasındaki yerini koruyan projede vatandaşın desteği de merak konusu olmayı sürdürüyor.

İstanbul Ekonomi Araştırma tarafından yapılan son anket çalışması ile birlikte 12 ilde yaşayan bin 504 şahsa “Kanal İstanbul projesinin yapılmasını destekliyor musunuz ?” sorusu yöneltildi. Anket çalışması ile birlikte vatandaşın projeye olan desteği ölçüldü.

VATANDAŞIN KANAL İSTANBUL PROJESİNE OLAN DESTEĞİ AZALDI !

4 – 6 Mart 2021 tarihleri arasında 12 ilde yapılan anket sonuçlarına göre, projeye verilen desteğin azaldığı görüldü.

KANAL İSTANBUL YAPILACAK MI, PROJENİN İHALESİ NE ZAMAN ?

Konu ile ilgili daha önce açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “inadına yapacağız” diyerek çok konuşulacak bir çıkışa imza atmıştı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yapılan açıklamada ise projenin ihalesinin 2021 yılı sonuna kadar yapılacağı duyurulmuştu.

Ne düşünüyorsunuz?

122 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Merkez Isparta Projesi İçin Geri Sayım Başladı

Toki İhale Tarihleri Nisan 2021