in , , ,

Vefa Mahallesi’nde Kentsel Dönüşüm İçin Start Verildi

Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, kentsel dönüşüm projesine dair müjdeli haberi verdi.

Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, Vefa Mahallesi’nde başlayacak olan kentsel dönüşüm projesi hakkında bilgiler verdi. Toplu Konut İdaresi ile gerekli devir işlemlerinin yapıldığını ve ihale tarihinin belirlendiğini açıkladı.

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın göreve geldiği günden bugüne kadar üzerinde önemle durduğu konuların başında gelen kentsel dönüşüm hakkında sevindirici haber, Toplu Konut İdaresi Başkanlığından geldi. Başkan Işık, Vefa Mahallesi’nde belediyeye ait 60 dekar alanın, Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne devri hakkında konunun çözüldüğünü ve TOKİ kanalı ile yapılacak 495 konutun ihale tarihinin de belli olduğunu ifade etti.

Başkan Işık, “Kütahya Belediyesi olarak, göreve geldiğimizden günden bugüne kadar üzerinde çok yoğun mesai harcadığımız bir çalışmamızın somut adımını gördük. Kütahya Belediyemize ait olan Vefa Mahallemizde ki 60 dekarlık arazimizin Kütahya Belediyemiz ve Milli Emlak Genel Müdürlüğü arasında yapılan karşılıklı takas usulü ile devri tamamlandı. Arazimizin, Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından TOKİ’ye toplu konut amaçlı, kentsel dönüşüm projesi kapsamında kullanılmak üzere devri yapıldıktan sonra, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Vefa Mahallemizde kentsel dönüşüm ile ilgili projeyi ve ihale sürecini başlattı. Bugün itibari ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın resmi web sitesinde ‘Kütahya ili merkez ilçesi Yıldırım Beyazıt Mahallesi, Vefa kentsel dönüşüm projesi için 495 adet konut, 1 adet cami, 10 adet dükkan inşaatıyla, alt yapı ve çevre düzenlemesi işinin elektronik ihale tarihi, 9 Temmuz 2021 saat 14.00 olarak yayımlanmıştır. Bundan sonra sıra Sultanbağı ve Osmangazi Mahallelerimize gelmiş oluyor. Bu birinci etapla başlayacak olan kentsel dönüşüm toplu konut çalışmasının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Ne düşünüyorsunuz?

190 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Alanya Belediyesi Ekspertiz Modülü İle Bir İlke İmza Attı !

Kanal İstanbul Projesi İçin Yeni Süreç Başlıyor !