in

Yabancılar Yeniden Konut Almaya Başladı !

Konut satış rakamları Ağustos ayında artış gösterdi.

Yabancılara konut satışı rakamları koranavirüs salgını sebebi ile Şubat ayından bu güne düşüş yaşarken Ağustos ayı itibari ile tekrar artmaya başladı.

TÜİK tarafından açıklanan son konut satış rakamlarına göre yabancılara konut satışı pandemi sonrası tekrar toparlanma sinyalleri gösterdi.

KONUT SATIŞ RAKAMLARI AĞUSTOS AYINDA HIZ KESMEDİ !

Açıklanan konut satış istatistikleri raporuna göre konut satış rakamları Ağustos ayında % 54 oranında artış gösterdi ve 170 bin barajını aşmayı başardı. Türkiye genelinde yükselen konut kredisi faiz oranlarına rağmen 170 bin 408 adet konutun satışı yapıldı. Koranavirüs salgını sebebi ile düşen yabancılara konut satışı rakamı ise toparlanmaya başladı. Ağustos ayında 3 bin 893 adet konutu yabancılar satın aldı. Yabancıların en fazla konut satın aldığı ilimiz her zamanki gibi değişmedi ve İstanbul oldu. Bin 648 adet konut satışı İstanbul’da gerçekleşirken 784 konut satışı ile Antalya ikinci sırada, 288 konut satışı ile Ankara üçüncü sırada, 148 konut satışı ile Mersin 4. sırada ve 133 konut satışı ile Yalova 5. sırada yer aldı.

 

Ne düşünüyorsunuz?

111 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

TOKİ’den Engelli Vatandaşlar İçin Konut Satış İlanı !

Haciz Nedir ?