in ,

Yangında Evleri Zarar Görenlere Kira ve Konut Yardımı Yapılacak !

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı.

Orman yangınları tüm Türkiye’yi büyük bir üzüntüye boğarken birçok ilden yeni orman yangını haberleri gelmeye devam ediyor. Ne yazık ki birçok bölgede yangınlar halen devam ederken konu ile ilgili son dakika açıklaması da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı.

Tüm programlarını iptal ederek Marmaris’i ziyaret eden ve orman yangınından etkilenen bölgelerde denetimlerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan Antalya’da yaşanan yangınlar başta olmak suretiyle tüm yangın bölgelerinde hiç bir vatandaşın mağdur edilmeyeceğini bir kere daha dile getirdi.

YANGINDA EVİ HASAR GÖRENLERE DEVLET KİRA YARDIMI YAPACAK, TOKİ YENİ KONUT İNŞA EDECEK !

Yangın sebebi ile evi hasar gören kişilere de seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan yangın alanlarının afet bölgesi ilan edildiğini belirterek “Antalya, Alanya, Gazipaşa ilçelerinde yangından etkilenen tüm mahalleler bu kapsamda Mersin’de de bu kapsamda. Marmaris, Bodrum, Milas, Köyceğiz, yangından etkilenenler bu kapsamda…” diyerek tüm yardımların yapılacağını ifade etti.

Yangından etkilenen bölgelerin acil ihtiyaçlarının vakit kaybedilmeden karşılanması için 50 milyon ödenek gönderildiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan “Bu yardımların dışında kira yardımı yapılacak, sera faaliyetleri hasarları karşılanacak. Vergiler ertelenecek, SGK, esnaf kredileri ödemeleri ertelenecek. 1 ay içerisinde evlerin inşaatına başlanacak” diyerek hem kira yardımı yapılacağı hem de yeni evlerin inşaatlarına 1 ay içerisinde başlanacağını dile getirdi.

Devletin tüm imkanları ve imkanlarını yangınlardan etkilenen kişiler için seferber ettiklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan tıpkı deprem ve sel felaketlerinde olduğu gibi yeni konutların inşa edileceğini belirterek evleri yangında zarar gören hiç kimsenin mağdur edilmeyeceğini vurguladı.

Ne düşünüyorsunuz?

151 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

54 Rezidans Daire ve 32 Ofis Satışa Sunuldu

En Çok Konut Satışı Yapılan İller