in

Yatırımcılar Tüm Avantajları Tek Tık’ la Görebilecek !

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank açıkladı. “Yatırımcılarımızın işlerini kolaylaştıracak yeni bir uygulamayı daha hayata geçirdik.”

“Kamu kurum ve kuruluşlarının 241 farklı desteğine tek tık’ la ulaşabilirsiniz.”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yatırım yapmak ve iş fikirlerini hayata geçirmek isteyenlere önemli bir kolaylık sağlandığını, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı 26 kalkınma ajansının, yatırımcıların, yatırım öncesi ve sonrası iş ve prosedürlerini tek elden takip ettiklerini açıkladı.

“Ajanslarımız, yatırımcıların ihtiyaç duyduğu her hususta para ödemeden danışmanlık hizmeti sunuyor. Ülkeleri yatırım kolaylığı ve ticari iş süreçleri açısından kıyaslayan Dünya İş Yapma Kolaylığı Endeksi’nde Türkiye, istikrarlı bir şekilde üst sıralara tırmanmaya devam ediyor. Yatırımcılarımızın işlerini kolaylaştıracak yeni bir uygulamayı daha hayata geçirdik. Devlet destekleri bilgilerini tek bir platformda toplayan ‘www.yatirimadestek.gov.tr‘ web sitesi yayın faaliyetine başladı. Kamu kurum ve kuruluşlarımızın 241 farklı desteğine tek tık’ la erişebilirsiniz.”

Yatırımcılar, web sitesindeki Teşvik Robotu’ nu kullanarak, yatırım yapmayı düşündükleri sektör ve şehir ile ilgili Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yatırım teşvikleri hakkında da bilgi sahibi olurken, yatırım teşviklerinin hesaplamalarını yaparak teşviklerin sunmuş olduğu tüm avantajları görebilecek. Yatırım Destek Ofisleri (YDO), sitede bulunan “Soru-Cevap” kısmında yatırımcıların sorularını cevaplayacak. Bu şekilde yatırım süreçleri, yatırımı hayata geçirmek için faydalanabilecek bütün devlet destekleri ve yatırım boyunca ihtiyaç duyulacak danışmanlık hizmetine basitçe erişim sağlanacak.

Arama motorunda gelişmiş bir “akıllı algoritma” yöntemi kullanıldı. Böylece aranan desteğe hızlı bir şekilde ulaşılabilecek. Sitedeki arama kutusuna destek programı adı, konusu ve kurum adı gibi anahtar kelimeler girildiğinde destekler listelenecek.

Ne düşünüyorsunuz?

148 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Game Of Thrones Dizisinin Yıldızı, New York’ ta Bulunan Evini Satışa Çıkardı

Konut Piyasasında Yeni Dönem Başlıyor !