in

Yatırımlara Devlet Yardımları Hakkında Yeni Düzenleme

Yatırımlara Sağlanacak Devlet Desteklerinde Rakamlar Değişti !

Devlet yardımları kanunu kapsamında yatırımlara sağlanacak devlet yardımlarında rakamlar yükseltildi.

Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. (Karar Sayısı: 3307)

2021 yılı devlet yatırımları kapsamına yeni teşvikler için çalışmalar yürüten hükümet, yatırımlara uygulanacak olan devlet desteğinde önemli bir düzenleme yaparak rakamı yükseltti. 2021 yılında yatırımlar için yapılacak olan devlet destekleri Cumhurbaşkanlığı Kararı ile yatırımcılara zamlı olarak ödenecek.

Konu ile ilgili açıklama, Resmi Gazete‘de yayımlandı. İlgili karar gereğince, Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında kararın 11 inci maddesinin birinci fıkrasında bulunan AR-GE ve çevre yatırımları ve aynı fıkranın d bendinde bulunan AR-GE yatırımları ve çevre yatırımları ibareleri yürürlükten kaldırıldı. Aynı fıkrada çevre yatırımlarında bir milyon sekizyüzbin Türk lirası yürürlükten kaldırıldı, Türk Lirası ibaresinden sonra gelmek üzere ve 17 inci maddenin birinci fıkrasının bazı bentler (aa ve bb) kapsamındaki yatırımlarda sabit yatırım tutarının yüzde onunu geçmemek kaydıyla on milyon Türk Lirası ibaresi eklendi.

Ne düşünüyorsunuz?

179 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, İzmir Metro Projesi İçin Kredi Sağlayacak !

Konut Kredisi Başvurunuz Hangi Durumlarda Onaylanmaz ?