in ,

Yeni Konut Finansman Oranı Düştü !

Kamu bankaları tarafından yapılan faiz indirimi ile konut kredisi faiz oranları düşüş kaydetti.

Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından yapılan ortak basın açıklaması ile kredi faiz oranları için indirim müjdesi verilmişti. Kamu bankalarının ticari kredi paketlerinden faiz oranlarına 200 baz puanlık faiz indirimi yapılırken konut kredisi faiz oranı da düşürülmüştü.

3 kamu bankası tarafından alınan faiz indirimi kararı sonrası gözler diğer bankalara çevrilmiş ve yeni faiz indirimi açıklamaları beklenmeye başlanmıştı. Süreçte katılım bankaları arasında hizmet veren Emlak Katılım Bankası tarafından yeni faiz indirimi müjdesi verildi. Emlak Katılım Bankası konut finansmanı oranı düştü.

EMLAK KATILIM BANKASI YENİ KONUT FİNANSMANI ORANI YÜZDE KAÇ ?

Uzun yıllar boyunca atıl durumda kalan ve akabinde birinci 100 günlük eylem programı kapsamında yeniden hizmete alınmasına karar verilen Emlak Bankası statü değişikliği yapılarak katılım bankası olarak finans sektörüne dönüş yapmıştı. Katılım bankaları statüsünde hizmet vermeye devam eden Emlak Katılım Bankası konut finansmanı oranı için indirime gitti.

Banka tarafından yapılan faiz güncellemesi akabinde uygulanan konut finansmanı oranı yüzde 1,34 olarak revize edilirken masraflarda da güncellendi. 120 ay vadeli 100 bin lira konut kredisi kullanacak olan kişilerin bankaya ödeyecekleri toplam geri ödeme tutarı 201 bin 614 liraya ulaştı. Yeni konut finansmanı paketi adı altında kullanılacak olan kredilerde aylık taksit tutarı ise bin 680,12 TL olarak gerçekleşecek.

Emlak Katılım Bankası konut finansmanı masrafları olarak ise finansman tahsis ücreti olarak 500 TL, ipotek tesis bedeli 325 TL, konut kredisi ekspertiz ücreti olarak 850 TL olmak suretiyle toplam masraf tutarı bin 675 TL olarak tahsil edilecek.

EMLAK KATILIM BANKASI KONUT FİNANSMANI BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR ?

Konut kredisi çekmek istiyorum diyen kişiler için başvurular kendilerine en yakın Emlak Katılım Bankası üzerinden yapılabileceği gibi Emlak Katılım Bankası internet sitesi ve internet şubesi, mobil bankacılık programları üzerinden de yapılabilmektedir. 300 bin liraya kadar olan konut kredisi taleplerinde yüzde 1,34 oranı uygulanırken bu rakamın üzerindeki kredi talepleri için ise yeni oran belirlenmektedir. Bu oran Emlak Katılım Bankası şubeleri üzerinden kredi tutarı ve vadesine göre belirlenmektedir.

Ne düşünüyorsunuz?

80 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

TOKİ’nin 2022 Hedefi 50 Bin Konut

Dinlemeyen Müşteri Nasıl İkna Edilir