in ,

Yeni Özelleştirme Kararları Resmi Gazete’de Yayımlandı

Bazı taşınmazlar için yapılan özelleştirme ihalelerinin sonuçlandığı ve bazı taşınmazlar için de imar planı değişikliği yapıldığı ilan edildi.

22 Mayıs 2021 tarihli Resmi Gazete’de yeni özelleştirme kararları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlandı.

Yürürlüğe sokulan özelleştirme kararları gereği çeşitli illerde bulunan ve kamuya ait olan bazı taşınmazların özelleştirme kapsamına alındıkları, bazı taşınmazlar için yapılan özelleştirme ihalelerinin sonuçlandığı ve bazı taşınmazlar için de imar planı değişikliği yapıldığı ilan edildi.

ÖZELLEŞTİRME KARARLARI

Yayımlanan özelleştirme kararlarına göre mülkiyeti Maliye Hazinesine ait olan İstanbul Kadıköy Zühtüpaşa Mahallesi 427 ada ve 20 parselde bulunan taşınmazın özelleştirme kapsam ve programına alınmasına karar verildi. İlgili taşınmazın kiralama, gelir ortaklığı modeli ve işin gereğine uygun sair hukuki tasarruflar, mülkiyetin gayri ayni hakların tesisi ya da işletme hakkının verilmesi yöntemlerinden biri ya da birkaçının birlikte uygulanarak özelleştirileceği bildirildi. Bu taşınmazın özelleştirme işleminin 31 Aralık 2025 tarihine kadar tamamlanması uygun görüldü.

Bir diğer özelleştirme kararı gereği daha önce özelleştirme kararı verilen Maliye Hazinesi mülkiyetinde olan İstanbul Kartal Soğanlık mahallesi 10384 ada 213 parselde 23.688 metrekare yüzölçümlü taşınmazın özelleştirme kapsam ve programına alınmasına dair (a) bendinin iptaline karar verildi. Aynı yerde bulunan 12637 ada, 1 parseldeki 29.625 metrekare yüzölçümlü taşınmazın Hazine Maliyesi mülkiyetine ait hissesinin özelleştirme programına alınmasına karar verildi.

Resmi Gazete’de 4012 karar sayılı özelleştirme kararına göre mülkiyeti Karayolları Genel Müdürlüğü’ne ait olan Ankara Keçiören Hasköy mahallesi 90721 ada, 1 parsele dair olarak Ticaret alkanı ve Yol kullanım kararları getirilmesine yönelik Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanan 1/25.000 ve 1/5.000 ölçekli Nazım İmar Planı ile 1/1.000 ölçekli Uygulama İmar Planının onaylanmasına karar verildi.

Ayrıca yayımlanan özelleştirme kararına göre Elektrik Üretim AŞ genel Müdürlüğünün TGT Enerji Üretim ve Ticaret AŞ’deki iştirak payı da özelleştirme kapsamına alındı. Diğer kararlarda ise Ankara Yenimahalle’de, Antalya Aksu’da, Afyonkarahisar’da, Samsun Bafra’da, Yalova Çiftlikköy’de bulunan bazı taşınmazlar için yapılan özelleştirme ihalelerinin sonuçları açıklandı.

Tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz !

Ne düşünüyorsunuz?

113 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Kayseri’de Yeni Bir OSB Kurulacak !

756 Hak Sahibi Tüm Borcunu Kapatarak Tapularına Kavuştu