in

Yeni Özelleştirme Kararları Yayımlandı

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın yeni kararları 9 Eylül 2021 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Türkiye Şeker Fabrikaları ve Hazine Arazileri İle İlgili Verilen Yeni Özelleştirme Kararları

Özelleştirme İdaresi Başkanlığının 08/09/2021 Tarihli ve 2021/ÖİB-K-124, 125, 126 ve 127 Sayılı Kararları ile Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ile İlgili Kararlar (Karar Sayısı: 4483, 4484, 4485, 4486, 4487, 4488, 4489, 4490) 9 Eylül 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yürürlüğe giren yeni kararlar kapsamında satışa sunulan Türkiye Şeker Fabrikaları taşınmazları, hazine arazileri satışı ile ilgili verilen kararlar ilan edilirken yine satılması planlanan ve özelleştirme kapsamına alınan taşınmazların nazım imar planı değişiklikleri ile çevre düzeni planı değişikliği kararları duyurulmuş oldu.

Resmi Gazete ile yayımlanan kararlar kapsamında daha önce özelleştirileceği ilan edilen taşınmazlara dair imar planı değişiklikleri, çevre düzeni planı değişikliği ve nazım imar planı değişikliği gibi yeni kararlar ilan edildi. Bu kapsamda mülkiyeti TTA Gayrimenkul A.Ş. adına kayıtlı olan Samsun Vezirköprü’de bulunan taşınmaz için alınan karar açıklandı.

Bu karara ek olarak Tekel Genel Müdürlüğü içeriğinde bulunan Balıkesir Savaştepe Cumhuriyet Mahallesi sınırları içerisinde bulunan taşınmaz, Maliye Hazinesine kayıtlı olan Manisa Akhisar sınırları içerisinde bulunan taşınmaz için de imar planı değişiklikleri yapıldı. Söz konusu kararlara ve ekli krokilere buradan ulaşabilirsiniz…

Resmi Gazete ile yayımlanan kararlar kapsamında daha önce özelleştirileceği ilan edilerek ihalesi açılan taşınmazlara dair kararlar da sonuca bağlandı. Karar metnine buradan ulaşabilirsiniz…

Ne düşünüyorsunuz?

148 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Konya, Niğde, Adana Ve Muğla’da Kamu Konutu Satışları

İMKON Başkanı Tellioğlu’ndan Boykot Açıklaması