in , ,

Yenilenebilir Enerjiye Finansal Destek !

Emlak Katılım Bankası ve Smart Energy iş birliği ile güneş enerjisinden faydalanmak isteyen şirketlere finansman desteği sağlanacak.

Emlak Katılım Bankası ile Smart Energy , güneş enerjisinden faydalanmak isteyen şirketlere uygun koşullarda, ulaşılabilir finansman desteği sağlamak üzere bir iş birliğine imza attı. Yapılan anlaşma ile Smart Energy’nin anahtar teslim kurulumunu üstlendiği çatı GES projelerine, Emlak Katılım, leasing finansmanı ve esnek ödeme planları sağlayacak.

Smart Energy’nin teknik tecrübesi ve Emlak Katılım’ın finansal deneyimi ile güneş enerjisine yatırım yapmak isteyen kurumlara kolaylık sağlanacak. Güneş enerjisi sektörünün önde gelen kuruluşlarından Smart Energy ile finans sektörünün yenilikçi kuruluşlarından Emlak Katılım imzaladıkları protokolde yatırımcıya uygun şartlarda çözümler sunuyor. Çatı üstü güneş enerjisi santrali (çatı GES) projelerini içine alan anlaşma ile yatırımcıya, finansman ve esnek ödeme kolaylığı sunuluyor.

Taraflar arasında imzalanan anlaşmanın sonrasında yenilenebilir enerji sektörüne katkı sağlamaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Emlak Katılım Genel Müdürü Nevzat Bayraktar’ın konu ile ilgili açıklaması şu şekilde oldu:

“Türkiye’nin en yenilikçi katılım bankası olarak yenilenebilir enerji alanında Avrupa’nın önde gelen mühendislik ve yatırım firmalarından biri olan Smart Energy ile çatı GES alanında iş birliği anlaşması imzaladık. Bu protokol vasıtası ile yatırımcılarımız finansmana daha kolay erişebilirken, biz de kurum olarak ülkemizin yenilenebilir enerji üretimine katkı sağlamış olacağız. Yenilenebilir enerji alanındaki yüzde 100 leasing finansmanımız ve esnek ödeme planlarımız vasıtası ile; yenilenebilir enerji kaynakları arasından öne çıkan güneş enerjisinden faydalanmak isteyen şirketlere uygun koşullarda, ulaşılabilir finansman desteği sağlayacağız. Yenilebilir enerji alanındaki desteklerimizin hem ülkemize hem de müşterilerimize sağlayacağı katkının sevincini ve heyecanını yaşıyoruz.”

Smart Energy CEO’su Halil Demirdağ ise güneş enerjisi yatırımcılarına finansman kolaylığı sağlayacak iş birlikleri yaparak sektöre destek olmaya devam ettiklerini vurguladı. Emlak Katılım’ın finansal deneyimi ile Smart Energy’nin teknik tecrübesinin çatı GES yatırımcıları için buluştuğunu dile getirdi:

“Smart Energy olarak güçlü partnerlerimiz ile güneş yatırımcılarına geniş yelpazede çözümler sunuyoruz. Tecrübemizi değer mühendisliği yaklaşımımız ve sunmuş olduğumuz uygun finansman imkanlarıyla yeni projelere taşımak istiyoruz. Emlak Katılım gibi saygın finans kuruluşları ile kuvvetli anlaşmalara imza atarak, kurulumunu üstlendiğimiz projelere uygun finansman desteği çözümleri sunuyoruz. Böylece güneş enerjisi sektörünün gelişimini her açıdan destek veriyor olmanın haklı gururunu taşıyoruz.”

Ne düşünüyorsunuz?

188 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

TOKİ İndirimi Bugün Başladı !

Türkiye Satılık ve Kiralık Konut Fiyat Değişimleri Raporu