in , ,

Yerinde Dönüşüm İçin Faiz Desteği

Bakan Kurum Bayraklı’da mahalle sakinleri ile toplantı düzenledi.

Deprem sonrası bölgedeki çalışmalarını sürdüren Bakan Kurum İzmir’de en büyük yıkımın yaşandığı ve riskli bina stoku ile dikkat çeken Bayraklı’da mahalle sakinleri ile bir toplantı düzenledi. Evleri hasar gören ve yıkılan kişilere yerinde dönüşüm müjdesi veren Bakan Murat Kurum bunun için gerek görülürse TOKİ‘yi devreye sokacaklarını ifade etti.

İzmir depreminin ardından bir kere daha hayati önemi ortaya çıkan kentsel dönüşüm projeleri ile ilgili yeni açıklamalarda bulunan Bakan Kurum bir kere daha kentsel dönüşümün de en az terörle mücadele kadar önemli bir konu olduğunu dile getirdi. Yaşanan depremin sonrasında bölgedeki toplantılarını ve denetimlerini tüm hızı ile sürdüren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Bayraklı mahalle sakinleri ile bir araya geldi. TOKİ tarafından deprem konutları projelerine başlanacağını söyleyen Bakan Kurum 1 sene içerisinde projeleri tamamlamak istediklerini söyleyerek ayrıntılar ile ilgili bilgi verdi.

TOKİ YERİNDE DÖNÜŞÜM DESTEĞİ SAĞLANACAK, YÜZDE 50 FAİZ DESTEĞİ VERİLECEK !

Yapmış olduğu açıklamasında bütün şehirlerde her ilçede yapılacak olan projeye bakanlık olarak destek vermeye çalıştıklarını belirten Murat Kurum, İller Bankası üzerinden belediyelere 5 milyar liraya kadar yüzde 50 faiz desteği sağlayacaklarını dile getirdi. “Gerek görülürse tüm kentsel dönüşüm projelerine Toplu Konut İdaresi Başkanlığımız eliyle yapım desteği vereceğiz. Bazı belediyelerimizden çalışma geldi, bazılarından gelmedi. Vatandaşlarımıza da riskli binalarda oturmamalarını, Bakanlık olarak belediyelerimizle beraber birçok desteği vereceğimizi, binalarımızı acilen dönüştürmemiz gerektiğini söyledik ve onları hiçbir zaman sahipsiz bırakmamaya gayret gösterdik” diyerek TOKİ tarafından yerinde dönüşüm desteği vereceklerini vurguladı. Deprem konutları hem yerinde dönüşüm hem de rezerv alan olarak belirlenen alanlarda ivedilikle başlatılacak ve 1 sene içerisinde tamamlanacak.

Ne düşünüyorsunuz?

103 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Dünyanın En Pahalı Şehirleri

Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlara Hibe Desteği Sağlanacak