in

Yılbaşında Sokağa Çıkma Yasağı

Yılbaşı tatilini evlerimizde geçireceğiz !

Yılbaşı tatilinin kaç gün olacağı belli oldu. Bu yıl, dünya genelinde çeşitli aktivitelerle kutlanan 31 Aralık Perşembe yılbaşı gecesini evlerimizde geçireceğiz. Kabine Toplantısı akabinde yılbaşı konusu ile ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yılbaşında sokağa çıkma yasağının ne kadar süre ile uygulanacağını duyurdu.

Her yıl olduğu gibi yılbaşı heyecanı yine vatandaşları sardı. Bu yıl pandemi sebebiyle farklı bir şekilde yaşanacak olan yılbaşı tatili, koronavirüs etkisinde geçecek. Bu süreçte vatandaşlar yılbaşı tatilini evlerinde geçirecek. Peki yılbaşı tatili kaç gün olacak ? Kabine Toplantısı akabinde yılbaşı tatili hakkında ayrıntılar belli oldu.

31 Aralık 2020 bu yıl perşembe gününe denk geliyor. 1, 2, 3 Ocak günleri ise tatil olarak geçirilecek.

Kabine Toplantısı’nda alınan karara göre 31 Aralık Perşembe günü saat 21:00’den 4 Ocak saat 05:00’e kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yılbaşı tedbirlerini açıkladı.

14 Aralık’ta yapılan Kabine Toplantısı akabinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yılbaşı tedbirlerini paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu süreçte tedbirleri sıkı bir şekilde devam ettireceğiz. Elde edilen kazanımları güçlendirmek ve devamını sağlamak için sokağa çıkma sınırlaması, 31 Aralık Perşembe saat 21.00’den, 4 Ocak saat 05.00’e kadar kesintisiz olarak uygulanacaktır. Sağlıkçılarımıza ve diğer çalışanlarımıza destek olmak amacıyla ana sınıfları hariç, kamuya ait okul öncesi kurumları faaliyetlerini sürdürebilecektir. Salgın döneminde yaşamını yitiren sağlık çalışanlarımızın kadrolarına göre meslek hastalığı ya da vazife malullüğü statülerinin hızla sonuçlandırılması sağlanacaktır. Vazife malulü sağlık çalışanlarımızın aileleri faizsiz konut kredisinden çocuklarına eğitim öğretim yardımına, maaştan ek ödemeye, istihdam ile ilgili fatura indirimlerine kadar birçok imkana kavuşacaklardır. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız ile Sağlık Bakanımızı bu hususun süratle neticelendirilmesi konusunda görevlendirdim. Mevcut programlar ile ilgili ihtiyaç duyulacak normalleşme ya da sıkılaştırma adımlarını dilediğimiz anda atma imkanına sahibiz. Avrupa ülkeleri başta olmak suretiyle dünyanın çoğunun bizden daha kötü durumda olması Türkiye’nin salgınla mücadelede geride değil, tam tersine ileride olduğunun işaretidir.” şeklinde konuştu.

Ne düşünüyorsunuz?

354 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Bankaların Peşinatsız Konut Kredisi İçin Başvuru Şartları

Kiralarda Stopaj İndiriminin Süresi Uzatıldı !