in ,

Bankaların Peşinatsız Konut Kredisi İçin Başvuru Şartları

Evin tamamına kredi veren bankalar hangileri ve şartları neler ?

Yeni bir konut aldığınızda çoğu banka evin belli bir kısmı için kredi kullanımı sağlamakta. Yeni açıklanan kampanyalar ile o bankalar, müşterilerinin alacağı ev için yüzde yüz konut kredisi imkanı sunuyor.

Yeni konut alacak, konut sahibi olmak isteyen vatandaşların ilk durağı bankalar. Bankalardan uygun konut kredisi fırsatı arayan vatandaşlar için müjdeli haber geldi. Bankaların kendi içinde özel müşterilerine sağladığı bazı ek fırsatlar olabiliyor. Bunlardan birisi de yüzde yüz, peşinatsız konut kredisi.

Evin tamamına kredi veren bankalar hangileri ve şartları neler ?

  • Garanti bankası,
  • HSBC,
  • TEB,
  • Denizbank.

Bu bankalar evin tamamına kredi veren bankalardır.

  • Vakıfbank,
  • Ziraat Bankası,
  • Halkbank,

Yukarıda vermiş olduğumuz bankalar ise konut kredisinin %80 ve %90’lık kısmına yakın kredi imkanı tanımaktadır.

Peşinatsız Konut Kredisi Çekmek İçin Gerekli Evraklar

Kredi başvurusunda bulunabilmeniz için 18 yaşını doldurmuş olmanız ve aşağıda sıraladığımız maddeleri yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu belgeler ise;

Peşinatsız, Evin Tamamına Çıkan Yüzde Yüz Konut Kredisi

Peşinatsız konut kredisi banka ile müşteri arasında, belirli koşullar gözetilerek oluşturulan bir kredidir. Eğer müşterinin kullanması uygun görülürse, hiçbir peşinat ödenmeden yalnızca kredi ile konut sahibi olunabilir. Burada bankaların dikkat ettiği durumlar tabii ki vatandaşların kredi puanı ve ödeme geçmişi. Düzenli ve zamanında yapılan ödemeler bu tür kredileri kullanmak için çok önemli.

Her şey uygun ise banka evin değerine göre verilecek yüzde yüz krediyi hazırlar ve alınacak konut ipotek edilerek ödeme yapılır. Bu kısımda müşterinin alacağı evin tamamının parası banka kredisi ile karşılanmış olur. Yüzde yüz peşinatsız konut kredisi ödemeleri, daha önceden belirlenen takvim ve taksit tutarına göre yapılır.

Peşinatsız konut kredisini kullandırmak için bankalar, vatandaşlardan ek belgeler isteyebilir. Verilecek kredi miktarının yüksek olması, vadenin uzun olması sebebiyle ek teminat gerektirecektir. Bu durumda ilk teminat olarak alınan konut gösterilecektir. Gösterebileceğiniz ikinci bir teminat ile yüzde yüz konut kredisi fırsatından faydalanabilirsiniz. Çok sık olmasa da bankalar, müşterilerinden kefil isteğinde de bulunabilirler. Kefil olacak kişinin kredi puanı, çalışma durumu ve mal varlığı da değerlendirilecek ölçütler arasında olacaktır. Bunların dışında peşinatsız, yüzde yüz konut kredisini kullanacak kişinin ödeme performansı, kredi puanı ve aldığı maaş da verilecek onay için çok önemlidir.

Ne düşünüyorsunuz?

250 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Ordu’da Tarihi Çeşmeler Restore Ediliyor

Yılbaşında Sokağa Çıkma Yasağı