in , ,

Ziraat Bankası Tarım Ve Hayvancılığa Destek Verecek !

Ziraat Bankası’ndan “Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var” projesi ile faizsiz kredi imkanı…

Kamu destekli banka olarak faaliyetlerine devam eden Ziraat Bankası’ndan müjdeli haber geldi. Salgın döneminde sunduğu avantajlar ile önemini bir kez daha gözler önüne seren Ziraat Bankası, tarım sektörü için 18 ay geri ödemesiz, 84 ay vadeli faizsiz 150 bin lira kredi imkanı sunacak.

Başvuru koşulları Ziraat Bankası tarafından yayımlandı.

Pandemi döneminde ekonomide yaşanan olumsuzluk ve istikrarsızlık sebebiyle tüm sektörler zarar gördü. Pandemi döneminde önemli hale gelen tarım ve hayvancılığa bir destek de Ziraat Bankası’ndan geldi.

Banka sağladığı kampanya ile başvuru koşullarında belirlenen il başta olmak suretiyle tüm illere başvuruda bulunma hakkı verildi. Tarım, ve hayvancılığı geliştirmek, kırmızı et üretimini arttırmak ve yerel teşviki sağlamak gibi amaçları olan proje ile başvuruda bulunan adaylara değerlendirmeler sonrası 150 bin liraya kadar faizsiz kredi ödemesi yapılacak.

“Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var”

Ziraat Bankası tarım ve hayvancılığa vereceği destek için “Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var” projesini ortaya koydu. Hem büyükbaş hem küçükbaş hayvanları içine alan proje ile tarım ve hayvancılığı geliştirmek, kırmızı et üretimini artırmak ve yerel teşviki sağlamak gibi amaçlar yerine getirilmeye çalışılacak.

Son zaman köyden kente göç oranlarının arttığına dikkat çekilirken bu proje ile köy alanlarında yapılan tarım ve hayvancılığın ekonomik gelişmenin yanısıra kültürel, sosyal farklılaşmayı sağlaması bekleniyor. Çiftçinin ve hayvancının bankası Ziraat, kampanya kapsamında 18 ay geri ödemesiz, 84 ay vadeli faizsiz 150 bin lira kredi desteği sağlayacak.

Kredi başvurusunda bulunacak olan adayların sağlaması gereken koşullar arasında 18 yaşını doldurmuş olmak, 2020 Ekim tarihinden önce hayvancılık ile uğraşmış olmak ve küçükbaş hayvan sayısının 100’den az olmaması gibi maddeler yer aldı.

Adaylarda bu özelliklerin yanı sıra işletmenin olduğu köyde ikamet ediyor olmak, ihtiyaç duyduğu kaba yemin en az yüzde 50’sini üretiyor ya da alıyor olması gibi özelliklerde aranacak. Özellikle Ağrı, Aksaray, Çorum, Elazığ gibi hayvancılığa uygun illere çıkartılan kampanyaya tüm vatandaşların başvuru yapabilmesi mümkün.

Ne düşünüyorsunuz?

145 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Küçük Esnafa Vergi Muafiyeti Müjdesi !

Çeşme’de Ticaret, Turizm, Konut İmarlı 88 Arsa Satışa Çıkarıldı