in ,

Ziraat Bankası Yeşil Ev Konut Kredisi

Çevre dostu evler için Ziraat Bankası tarafından sunulan bu kampanyanın detayları haberimizde…

Konut alımı yapacak olan vatandaşlar için Ziraat Bankası tarafından yeni bir kredi kampanyası yayımlandı. “Yüksek Enerji Performanslı, Çevre Dostu Evlere Avantajlı Kredi Ziraat’te” sloganı ile paylaşılan bu kampanya ile kredi kapsamında 120 ay vade imkanı sağlanıyor.

Bu kredinin açıklamasında “Ülkemizdeki enerji verimliliği yüksek konut sayısını artırmak amacıyla, Enerji Kimlik Belgesi bulunan konutlara özel avantajlı kredi Ziraat’te.” ifadelerine yer verildi. Enerji performansı A ve B sınıfı olan, Enerji Verimlilik Belgesi bulunan konutların finansmanı kapsamında kredi kullandırılacağı belirtildi.

Bu kredi kampanyasında ayrıca 120 aya varan vade imkanı olduğu belirtilerek satın alacağınız konutun ekspertiz değerinin en çok yüzde 80’ine kadar kredi kullanılabileceği ifade edildi.

Krediye konu gayrimenkul üzerine ipotek tesis edilecek ve gerekli görülmesi durumunda ek teminat talep edilebilecek. Ödeme seçenekleriyle esnek bir yapıya sahip olan bu kredi kampanyasında hayat sigortası ve zorunlu deprem sigortası da sunulmaktadır.

Başvuru Detayları

Konut kredisine başvuru yapacak olan müşteriler yalnızca Ziraat Bankası şubeleri üzerinden müracaatlarını yapabileceklerdir.

Krediye başvuru için Ziraat Bankası tarafından belirlenen evraklar ise şu şekilde:

Başvuru Formu,

Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaport fotokopisi,

Çalışma durumunuza göre gelir belgesi,

Serbest Meslek Mensupları için, bağlı oldukları meslek kuruluşundan alınan üyelik belgesi fotokopisi,

Tüzel kişiliklerin ortağı olan kişilerden ortağı olduğunuz şirkete ait ana sözleşmenin yayımlandığı ticaret sicil gazetesi/gazeteleri fotokopisi,

Satın alınmak istenen konutun tapu belgesi fotokopisi,

Şubece talep edilebilecek diğer belgeler

Peki Yeşil Ev (Çevreci Bina) Nedir ?

Yeşil evler ya da çevreci binalar yapı sektöründe daha kıymetli, ekolojik, tabiata saygılı, konforlu ve enerji tüketimini azaltan, belli standartlar getirilerek sertifikalanmakta olan binalar olarak yeni bir yönelim ve sektör ortaya çıkarmıştır. Yeşil evler Çevreci Akıllı Evler şeklinde de adlandırılmaktadır.

Kullanılan içme suyunun yaklaşık % 15’i, elektriğin yaklaşık yüzde % 60’ı binalarda tüketilmekte olup, binalardan kaynaklı sera gazı üretimi ise yaklaşık yüzde 30 oranında oluşmaktadır. Bu kapsamda binaların tüketim miktarları önemli rakamlara ulaşmaktadır. Daha doğal bir ortamda yaşamını sürdürmek isteyen çevreci bireyler ya da yatırımcılar 0-35 oranında daha az enerji, daha az su ve daha az doğal gaz tüketen, atık maliyetlerini % 50-90 oranında azaltan çevreci binaların ortaya çıkmasına neden olmuşlardır.

Çevre kirliliği ve küresel ısınma arttıkça, doğanın bize sağlamış olduğu doğa ürünü kaynaklarda hızla azalarak canlıların sorun yaşamasına neden olmaktadır. Bu sorunların önüne geçebilmek adına yapı sektöründe kaynakların doğru kullanılması amacıyla çevre dostu binaların yapılması fikri oluşturulmuştur.

Ne düşünüyorsunuz?

190 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Müteahhitler İsyan Etti !

Esnafa 1000 TL Pandemi Desteği Ve Kira Yardımına Dair Karar Bugün Resmi Gazetede Yayımlandı